13.7 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Ulica roku! Szeroko i jak po stole

REKLAMA

Przebudowa ul. Warszawskiej to największa drogowa inwestycja 2023 r. w Rzeszowie. Udało się ją skończyć w terminie i oddać przed końcówką roku. Mamy szeroką, wygodną trasę wylotową w kierunku Mielca, Tarnobrzega i północnego węzła A4. Ale to nie koniec. Planowana jest nowa trasa w tej części miasta.

Przebudowa Warszawskiej kosztowała miasto 33 mln zł. Najważniejszymi jej elementami było poszerzenie drogi do czterech pasów ruchu, budowa chodników i dróg rowerowych oraz przebudowa skrzyżowania ul. Warszawskiej z Myśliwską wraz z przejazdem kolejowym.

Prezydent Rzeszowa zaznacza, że miasto przygotowuje się do kolejnej inwestycji drogowej, która domknie układ komunikacyjny na północy miasta. – Będzie to bardzo ważna droga, która prowadzić będzie od ul. Warszawskiej do strefy przemysłowej Dworzysko. Na to zadanie udało nam się zdobyć potężne dofinansowanie w wysokości 250 mln zł. Ta inwestycja jest już przygotowywana – mówił Konrad Fijołek.

Podczas oficjalnego oddania do użytku przebudowanej ul. Warszawskiej jednym z pierwszych aut, które przejechały nową drogą była oryginalna Warszawa, wyprodukowana w 1958 roku.

Przebudowa al. Warszawskiej
Przebudowa al. Warszawskiej ukończona | Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta w Rzeszowie
Przebudowa al. Warszawskiej
Przebudowa al. Warszawskiej ukończona | Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta w Rzeszowie

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj