14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Nawałnice na Podkarpaciu. Liczne podtopienia, zablokowane drogi

REKLAMA

W piątek nad Rzeszowem i regionem rozszalały się burze. Znów spadły hektolitry deszczu. Małe potoki zamieniły się w rwące rzeki. Trudna sytuacja panuje w Hadlach Szklarskich i Birczy, gdzie doszło do licznych podtopień. Także w Rzeszowie zalane zostały posesje, piwnice i garaże. Wielu poszkodowanych mieszkańców ucierpiało po raz kolejny w tym tygodniu.

Na Zalesiu w Rzeszowie podczas ulewy woda z wielką siłą spływa z położonego wyżej osiedla. Potok biegnący wzdłuż ulicy Robotniczej zwykle sięga ledwo do kostek, ale teraz w jednej chwili wypełnił się bulgoczącą kipielą. Jego spływ utrudniały wąskie przepusty, a także zatory po poniedziałkowej ulewie. Woda zaczęła wdzierać się na jezdnię. Mieszkańcy w pośpiechu układali worki z piaskiem. Zatrzymywali też ruch, bo każdy przejazd auta powodował, że powstała fala, która zalewała posesje.

Piątkowa nawałnica nie tylko dała się we znaki w Rzeszowie. W Hadlach Szklarskich w powiecie przeworskim przez miejscowość przeszła metrowa fala powodziowa. Droga wojewódzka 835 prowadząca w kierunku Dynowa, znalazła się całkowicie pod wodą. Część wsi została odcięta od świata. Trasa jest teraz nadal nieprzejezdna. Podtopiony został także 2-kilometrowy odcinek drogi w Birczy. W Dubiecku zostały zalane posesje. Także do licznych podtopień doszło w powiecie łańcuckim.

Strażacy do godz. 17 mieli ponad 250 zgłoszeń z prośbą interwencję. Wojewoda poprosiła o wsparcie wojsko.

26.06.2020

Aktualnie zastępy naszej jednostki biorą udział w działaniach na terenie powiatu łańcuckiego w związku z wystąpieniem powodzi błyskawicznej. Zastęp GBA działa w rejonach miejscowości Handzlówka i Albigowa, a SLRt na terenie naszej gminy.

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Żołyni Piątek, 26 czerwca 2020

Tak było na Robotniczej 3 dni temu

[yop_poll id=”28″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj