23.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Ulewy na Podkarpaciu. Podnosi się poziom rzek. Ponad 200 interwencji strażaków

REKLAMA

Ulewy dają się we znaki. W wielu miejscowościach malutkie strumyki zamieniły się w rwące rzeki. Rowy nie nadążają z odprowadzaniem wody. Są zalane piwnice, posesje i drogi. Pełne ręce pracy mają strażacy. Od niedzieli interweniowali w regionie ponad 200 razy.

W gminie Dubiecko koło Przemyśla lokalne rzeczki wystąpiły z koryta i zalały kilkanaście posesji. Podtopione zostały też drogi.

Liczne podtopienia także na północy regionu. Przez całą noc strażacy pompowali wodę w gminie Zaklików i Radomyśl Wielki.

Według informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego przekraczane zostały stany ostrzegawcze rzek, m.in. na Wisłoku, Jasiołce, Sanie, czy Osławie. Np. w Nowosielcach rzeka przekroczyła stan alarmowy o blisko 60 cm. Na razie jednak nie wprowadzono pogotowia przeciwpowodziowego.

Prognozy nie napawają jednak optymizmem. Nadal aktualne jest ostrzeżenie o burzach i intensywnych opadach dla całego regionu. Według przewidywań synoptyków, lokalnie może spaść nawet do 80 litrów wody na metr kwadratowy. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 8, 23 czerwca.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj