8.8 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Kibic pobity na śmierć. Oprawca wpadł po 6 latach

REKLAMA

Rafał (†33 l.) ze Stalowej Woli jechał z kolegami na mecz swojej drużyny aż na Pomorze. Ich bus na drodze wpadł w zasadzkę zastawioną przez pseudokibiców Motoru Lublin. Doszło bójki. Najwięcej ciosów otrzymał 33-latek. Nieprzytomny trafił do szpitala. Niestety, lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Wszystko działo się w maju 2016 r. Pseudokibice z Lublina urządzili o świcie zasadzkę w okolicach Radomia. Ich działanie było efektem wzajemnych porachunków. Wtedy powodem zemsty miał być ponoć transparent wywieszony na jednym z meczów, który nie spodobał się szalikowcom Motoru.

Chuligani zatrzymali busa, który podróżowali fani Stali Stalowa Wola. Napastników była cała zgraja. Bijatyka trwała kilkadziesiąt sekund. Lubelscy szalikowcy uciekli autami z zakrytymi tablicami i omal nie potrącili jednego z policjantów. Tarasowali za sobą drogę konarami drzew. W ten sposób opóźnili pościg.

33-letni Rafał trafił do szpitala w Radomiu, ale jego życia nie udało się uratować.

Śledztwo i proces

Ruszyło śledztwo, w którym przesłuchano blisko 400 osób. Prokuratura i policjanci uzyskali namiary na osoby bezpośrednio zamieszane w śmiertelne pobicie Rafała. Zapadły też wyroki, które są już prawomocne. Objęły one 15 oskarżonych. Wszyscy zostali skazani na karę – od 4,5 do 3,5 roku więzienia.

Okazało się, że część osób zaczęła się ukrywać przed więzieniem. Ale dopada ich ręka sprawiedliwości.

Kilka dni temu w Niemcach pod Lublinem wpadł 29-latek. Został ujęty na podstawie listu gończego. Wcześniej, we wrześniu, kryminalni zatrzymali 34-latka, który wrócił z zagranicy i znalazł się w szpitalu. Kolejny poszukiwany do tej sprawy – 29-latek – został namierzony w jednym z lubelskich mieszkań, gdzie się ukrywał. Był zaskoczony obławą. Mężczyzna już trafił za kratki, gdzie odsiaduje zasądzony wyrok 3,5 roku więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj