22 C
Rzeszów
środa, 19 czerwca, 2024

Ukraina wprowadziła kwarantannę dla osób wjeżdżających z Polski

REKLAMA

Ukraina umieściła Polskę na liście krajów o podwyższonym ryzyku COVID-19. Dlatego osoby wjeżdżające z Polski na Ukrainę oraz osoby, które w przeciągu 14 dni przed przekroczeniem ukraińskiej granicy przebywały na terytorium Polski, muszą przejść 14-dniową kwarantannę, lub potwierdzić swój stan zdrowia negatywnym wynikiem testu na koronawirusa. Taki test powinien być przeprowadzony nie później niż 48 godzin po wjeździe na teren Ukrainy.

Nowe przepisy nie dotyczą:

  • osoby poniżej 12 roku życia;
  • osób, które przejeżdżają przez Ukrainę tranzytem, przy czym nie może on trwać dłużej niż 48 godzin;
  • kierowców i członków załóg ciężarówek, załóg pociągów i lokomotyw oraz kierowców autobusów realizujących regularne połączenia;

Osoby, które są zobowiązane do odbycia 14-dniowej kwarantanny na Ukrainie odbywają ją w warunkach domowych, za pomocą aplikacji „Działaj w domu” („Дій вдома”), w miejscu zamieszkania.

Więcej info:

https://www.kmu.gov.ua/ne…/yak-pracyuye-zastosunok-dij-vdoma – link do wersji w języku ukraińskim;

https://www.kmu.gov.ua/…/…/yak-pracyuye-zastosunok-dij-vdoma – link do wersji w języku angielskim.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj