28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Brawurowa ucieczka! Szczoteczką do zębów przebili mury więzienia

REKLAMA

Wydawało się, że takie rzeczy są tylko w filmach. Ale to wydarzyło się naprawdę. Dwóch więźniów z USA szczoteczką do zębów otworzyło sobie drogę na wolność. Ale ich radość nie trwała długo. Wpadli przez… naleśniki.

John G. (37 l.) i Arley N. (43 l.) to pensjonariusze Newport News Jail Annex w amerykańskim stanie Virginia. Pierwszy z nich trafił za kraty za złamanie warunków zwolnienia warunkowego, a drugi z opryszków odbywa karę za oszustwa związane z kartami kredytowymi i fałszerstwa dokumentów.
20 marca wieczorem mężczyźni powinni być w swojej celi, ale strażnicy podczas obchodu zastali puste prycze. Zobaczyli też dziurę w ścianie. To przez nią więźniowie prysnęli na wolność.

John i jego kumpel znaleźli słaby punkt budynku, z którego ponoć nie można było uciec. Przy pomoc szczoteczek do zębów zaczęli skrobać tynk, wgryzając się coraz głębiej w ścianę. Dostali się do prętów zbrojeniowych. Jeden z nich wyłamali, a potem on posłużył im za narzędzie do zrobienia dziury na tyle duże, że obaj się przez nią przecięli i czmychnęli na wolność.

Wielka obława

Ale radość zbiegów nie trwała długo. Zarządzono wielką obławę. Stróżom prawa pomogli mieszkańcy.

Mężczyźni zostali zatrzymani następnego dnia rano. Zgłodnieli i wpadli do sieciowej restauracji w pobliskim mieście Hampton na naleśniki.

Uciekinierzy poniosą konsekwencje prawne za ucieczkę i ich pobyt za kratami z pewnością się przedłuży. Władze więzienia będą natomiast zrobić solidny przegląd swoich zabezpieczeń.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj