-2.5 C
Rzeszów
wtorek, 5 grudnia, 2023

Gigantyczna kula jak z innej planety. Tu gra U2

REKLAMA

Wygląda jak kolejny cud świata i naprawdę przyciąga wzrok: spektakularna sala widowiskowa The Sphere (w języku polskim Sfera) została otwarta w Las Vegas w USA. O możliwościach tej niezwykłej kuli można przekonać się oglądając i słuchając U2. To właśnie ten zespół zapoczątkował działalność hali jakiej jeszcze nie było.

Kopuła ma 112 metrów. Jej budowa rozpoczęła się w 2018 roku i została ukończona w lecie tego roku. W piątek 29 września, po długo wyczekiwanych przygotowaniach, odbył się pierwszy pokaz w tej magicznej hali. To wydarzenie jest jednym z tych, które na długo pozostaną w pamięci.

Irlandzki zespół U2, który zdobył serca milionów fanów na całym świecie, otworzył salę swoim niezapomnianym koncertem, który przypomniał nam o albumie „Achtung Baby.” Media społecznościowe zawrzały od zdjęć i filmów, przedstawiających prawdopodobnie najbardziej spektakularne wydarzenie, jakie można sobie wyobrazić. Nie tylko ze względu na ogromny kształt kopuły, ale przede wszystkim dzięki oszałamiającej technologii oświetlenia i dźwięku.

The Sphere, którą można nazwać technologicznym cudem świata, jest wyposażona w 54 000 metrów kwadratowych ścian LED. To pozwala odwiedzającym przenieść się na inną planetę. Wszyscy, którzy mieli przywilej być świadkami tego widowiska, opuścili pokaz z błyszczącymi oczami i niezatartymi wspomnieniami. Świetlne projekcje i animacje, które na żywo ożywają na ekranach, przypominają kosmiczne podróże. Nie ma wątpliwości, że SPHERE to miejsce, gdzie spełniają się marzenia artystów i inżynierów, stworzone do tego, by przyciągać i hipnotyzować swoim blaskiem.

Koszt budowy tej monumentalnej konstrukcji wyniósł aż blisko 5 miliardów złotych. Swój wkład mają europejskie firmy. Blachę na poszycie kuli i głośniki dostarczono z Niemiec. A głośników jest aż 164 tysiące.

Każdy dźwięk, każda nuta, przenika przestrzeń i wypełnia całą kopułę, tworząc niezwykle głębokie doznania muzyczne.

Ceny biletów na wydarzenia w SPHERE są adekwatne do wyjątkowości tego miejsca, zaczynając od blisko 2 tys. zł (485 euro) za najtańszy bilet. Ale dla fanów muzyki i technologii to wyjątkowa okazja, by doświadczyć koncertu w zupełnie nowy sposób. U2 koncertować będzie tu do grudnia. Kilka następnych koncertów jest już wyprzedana.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj