24 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Gigantyczna kula jak z innej planety. Tu gra U2

REKLAMA

Wygląda jak kolejny cud świata i naprawdę przyciąga wzrok: spektakularna sala widowiskowa The Sphere (w języku polskim Sfera) została otwarta w Las Vegas w USA. O możliwościach tej niezwykłej kuli można przekonać się oglądając i słuchając U2. To właśnie ten zespół zapoczątkował działalność hali jakiej jeszcze nie było.

Kopuła ma 112 metrów. Jej budowa rozpoczęła się w 2018 roku i została ukończona w lecie tego roku. W piątek 29 września, po długo wyczekiwanych przygotowaniach, odbył się pierwszy pokaz w tej magicznej hali. To wydarzenie jest jednym z tych, które na długo pozostaną w pamięci.

Irlandzki zespół U2, który zdobył serca milionów fanów na całym świecie, otworzył salę swoim niezapomnianym koncertem, który przypomniał nam o albumie „Achtung Baby.” Media społecznościowe zawrzały od zdjęć i filmów, przedstawiających prawdopodobnie najbardziej spektakularne wydarzenie, jakie można sobie wyobrazić. Nie tylko ze względu na ogromny kształt kopuły, ale przede wszystkim dzięki oszałamiającej technologii oświetlenia i dźwięku.

The Sphere, którą można nazwać technologicznym cudem świata, jest wyposażona w 54 000 metrów kwadratowych ścian LED. To pozwala odwiedzającym przenieść się na inną planetę. Wszyscy, którzy mieli przywilej być świadkami tego widowiska, opuścili pokaz z błyszczącymi oczami i niezatartymi wspomnieniami. Świetlne projekcje i animacje, które na żywo ożywają na ekranach, przypominają kosmiczne podróże. Nie ma wątpliwości, że SPHERE to miejsce, gdzie spełniają się marzenia artystów i inżynierów, stworzone do tego, by przyciągać i hipnotyzować swoim blaskiem.

Koszt budowy tej monumentalnej konstrukcji wyniósł aż blisko 5 miliardów złotych. Swój wkład mają europejskie firmy. Blachę na poszycie kuli i głośniki dostarczono z Niemiec. A głośników jest aż 164 tysiące.

Każdy dźwięk, każda nuta, przenika przestrzeń i wypełnia całą kopułę, tworząc niezwykle głębokie doznania muzyczne.

Ceny biletów na wydarzenia w SPHERE są adekwatne do wyjątkowości tego miejsca, zaczynając od blisko 2 tys. zł (485 euro) za najtańszy bilet. Ale dla fanów muzyki i technologii to wyjątkowa okazja, by doświadczyć koncertu w zupełnie nowy sposób. U2 koncertować będzie tu do grudnia. Kilka następnych koncertów jest już wyprzedana.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj