14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

U Myszki i nie tylko

Pistacjowe, ciasteczkowe… Ile zapłacimy za porcję lodów w Rzeszowie?

REKLAMA

Nie ma nic lepszego niż chwila radości, delektując się ulubionymi smakami lodów w towarzystwie słońca i ciepłej atmosfery. Sezon już rozpoczęty. W pogodne dni w Rzeszowie w centrum ustawiają się długie kolejki spacerowiczów, spragnionych słodkości. Ile w tym sezonie trzeba zapłacić za porcję lodów?

Lody w kubeczku, w rożku waflowym, albo pucharku. Do koloru, do wyboru. Lodziarnie również chcą odrobić straty, prześcigając się coraz wyższymi cenami kulek.

Niestety, skutki inflacji są widoczne także w tej branży. Duży skok cenowy był w ubiegłym roku. W tym jest jeszcze drożej. W centrum Rzeszowa lody dostaniemy na każdym kroku. Wybór jest duży. Ceny można powiedzieć – zbliżone. Jeśli gdzieś jest trochę taniej, to możliwe, że porcja także jest mniejsza.

Ile kosztują „Lodu u Myszki”?

„Lody u Myszki” przy ul. 3 Maja to znany adres. W niedziele kolejka potrafi się ciągnąć aż do pobliskiego Kina Zorza.

Tu lody kręci maszyna w stylu włoskim. A oto ceny:

  • mała porcja w rożku waflowym – 6 zł (rok temu 5 zł, a dwa lata temu – 4 zł).
  • mała porcja z polewą w rożku waflowym – 7 zł
  • rożek cukrowy bez polewy – 9 zł
  • rożek cukrowy z polewą – 10 zł
  • Najdroższy jest rożek cukrowy z podwójną polewą – 11 zł.
A tak jest w innych lodziarniach w centrum Rzeszowa

Idziemy dalej deptakiem. Kolejna lodziarnia serwuje świderki amerykańskie. Cennik porcji:

  • mini – 5 zł (rok temu tyle samo)
  • średnia – 7 zł
  • duża – 8 zł
  • mega – 9 zł

W lodziarni Bianca na rogu Kościuszki i 3 Maja porcja (100 g) kosztuje 8 zł (rok temu 7 zł)

W lodziarni Niebieskie Migdały na ul. Kościuszki płacimy 7,5 zł za kulkę ( porcja liczy 80 gr, rok temu kosztowała 6,5 zł). Za taką samą porcję wydamy 7 zł w Manufakturze, która jest naprzeciwko.

Na Grunwaldzkiej

Nieopodal, na ul. Grunwaldzkiej działa już drugi sezon lodziarnia – PARADISO. Tu porcja lodów kosztuje 8 zł za 80 gr.

Niedaleko działa cukiernia Palce Lizać, która została przeniesiona rok temu z Rynku. Za porcję (ok 90-100 g) płacimy w tym roku 7,5 zł, ale jeśli wybieramy mix, czyli jedną porcję, ale w dwóch smakach, zapłacimy 8 zł. Tu także jest o złotówkę drożej.

Wróćmy jeszcze na drugi koniec deptaka. Przy ul. Zamkowej, naprzeciwko Radia Rzeszów działa, całkiem nowa cukiernia Selfier. Tu porcja lodów kosztuje 7 zł.

Rzeszów jeszcze i tak nie jest drogim miastem. Ceny lodów szaleją w kurortach. Księżycowe ceny niektórych lodziarni i tak nie są w stanie powstrzymać głodu turystów.

Warto dodać, że Polska jest szóstym producentem lodów na świecie. Dużo eksportujemy. Sami liżemy około 5 litrów rocznie. To o 3 litry mniej niż na przykład przeciętny Niemiec, który w większych miastach średnio płaci za porcję 3 euro, czyli prawie 13 zł!

36
Lody

Jak wpływają ceny lodów na Twoje decyzje zakupowe?

lody w rzeszowie 1

Zobacz też:

To 13 McDonald’s w regionie. Otwarto go w Jarosławiu

Ile kosztuje organizacja I Komunii św.?

Ruszył ogródkowy sezon na rynku. Ile kosztuje kufel piwa?

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj