13 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Turecki przerzut. Plan pokrzyżował śnieg

Wszystko było dobrze przygotowane i nielegalne przejście z Ukrainy do Polski prawie się udało. Dwóch Turków pokonało zieloną granicę i mieli już wsiąść do auta swoich rodaków, którzy na nich czekali. Nagle cały misterny plan się posypał…

REKLAMA

Wszystko działo się w okolicach Kwaszeniny w Bieszczadach. Przybysze z Turcji pokonali granicę i szli w kierunku miejsca, gdzie czekali na nich pomocnicy. Nie przewidzieli jednego, że na śniegu zostawiają ślady. Odkryli je Strażnicy Graniczni i jak po sznurku, dotarli do grupy.

Okazało się, że granicę pieszo przeszło dwóch obywateli Turcji  (31 oraz 46 lat), a kolejnych dwóch Turków (26 i 29 lat) przyjechało samochodami po ich odbiór. Posiadali oni prawo legalnego pobytu w krajach UE i chcieli przewieźć swoich rodaków na zachód Europy.

CZYTAJ TEŻ:  Bolesny uraz turysty na pograniczu

W trakcie wyjaśnień, zatrzymani cudzoziemcy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Jak wyjaśnili, obaj poznali się we Lwowie, a za zorganizowanie przerzutu zapłacili swoim rodakom przebywającym w UE po 3 tys. euro każdy z nich. Po 12-godzinnej przeprawie przez Bieszczady byli zmęczeni i głodni.  Na placówce SG w Wojtkowej otrzymali posiłek i ciepłe napoje, ale też bilet powrotny na Ukrianę.

Przemytnikom ludzi interes nie wypalił. Organizatorów przerzutu Sąd Rejonowy w Lesku ukarał kilkutysięczną karą grzywny.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13 ° C
13.8 °
11.9 °
65 %
2.1kmh
0 %
śr.
12 °
czw.
16 °
pt.
16 °
sob.
13 °
niedz.
13 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu