12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Tu stanie nowy pomnik św. Jana Pawła II

REKLAMA

W Parku Papieskim w Rzeszowie przymiarki do pomnika św. Jana Pawła II. Trwa przebudowa podestu, na którym stanie rzeźba. Jest już gotowa. Czeka tylko na montaż i uroczyste odsłonięcie.

Na razie rzeźba znajduje się w pracowni Eliasza Dyrowa, jarosławskiego artysty, który ją wykonał.

Przedstawiona postać jest w pozycji siedzącej, a jej wielkość jest dwa razy większa od naturalnej. Rzeźba liczy dokładnie 2,85 m wysokości.

5ea0417f26121 p
Rzeźbę wykonał jarosławski artysta Eliasz Dyrow | Fot. Urząd Miasta Rzeszowa

Pomnik stanie w centralnej części Parku Papieskiego. Wcześniej był tu tylko pamiątkowy kamień z tablicą, który teraz ustawiono obok.

Teraz prace związane z budową masywnej podstawy dla pomnika.

Sama rzeźba została ukończona w grudniu zeszłego roku. Plany związane z uroczystym odsłonięciem i poświęceniem pomnika pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Termin przełożono. Nowa data jeszcze nie jest znana. Możliwe, że stanie się to pod koniec wakacji, albo na początku września.

park papieski1
Trwa przebudowa podestu, na którym zostanie ustawiona rzeźba | Fot. Inres24.pl

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj