28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Trzeci most dla rowerzystów już otwarty

REKLAMA

Jeszcze wygodniej i przyjemniej jeździ się rowerem po Rzeszowie. Otwarto właśnie trzecią kładkę dla rowerzystów. Powstała przy tęczowym moście im. Narutowicza

Nowa przeprawa jest jedną z trzech takich w mieście. Wszystkie powstały w tym roku. Wcześniej oddano kładki przy mostach Karpackim i Lwowskim.

Każda z nich została wykonana w podobnej technologii. Mają stalowo-kompozytową konstrukcję. Różnią się wymiarami oraz balustradami. Przy moście Lwowskim postawiono na kolorowe szybki, a przy pozostałych na zwykłe, metalowe barierki.

Najnowsza kładka jest pomalowana w tęczowe kolory podobnie jak cały most. Do tego jest największa ze wszystkich rowerowych przepraw przez Wisłok. Jej koszt wyniósł 3,84 mln zł. Inwestycja została dofinansowana z unijnych dotacji.

Kładki rowerowe w liczbach

  • kładka przy moście Lwowskim – 86 m długości i 3 m szerokości
  • Kładka przy moście Karpackim – 105 m długości i 3 m szerokości
  • kładka przy moście Narutowicza – 109 m długości i 2,85 m szerokości

W sumie koszt wszystkich trzech mostów wyniósł nico ponad 11,25 mln zł.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj