19.4 C
Rzeszów
sobota, 15 czerwca, 2024

Fachowcy oszukali emeryta na rynnach

REKLAMA

Robotę wykonać, wykonali, ale jeśli chodzi o cenę – to nie taka była umowa. Grupa Rumunów odwiedziła mieszkańca Tryńczy w powiecie przeworskim. Zaoferowali wymianę rynien. Najpierw chcieli za to 300 zł, a po zakończeniu prac zażądali aż 12 tysięcy. Starszy gospodarz zapłacił, ale potem wezwał policjantów.

Niedawno do podobnego przekrętu doszło w powiecie dębickim, teraz oszuści pojawili się w Tryńczy pod Przeworskiem. Grupa obywateli Rumunii zatrzymała się na posesji 75-latka i stwierdziła, że są budowlańcami, wracają z kontraktu do kraju i zostało im jeszcze trochę materiału. Powiedzieli, że wymienią gospodarzowi rynny za symboliczne 300 zł. Właściciel się zgodził. 6-osobowa ekipa szybko uwinęła się z robotą, a potem zażądała zapłaty 12 tys. zł!

Budowlańcy wmawiali starszemu panu, że źle ich rozumiał. Gospodarz zapłacił, ale też zawiadomił policję. Mundurowi zorganizowali szybką blokadę i zatrzymali naciągaczy. Zarzut oszustwa postawiono dwóm obywatelom Rumunii, w wieku 34 i 42 lat.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj