20.6 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Putin już nigdy dobrowolnie nie postawi stopy na zachodniej ziemi? Trybunał chce go aresztować

REKLAMA

17 marca Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wydał nakaz aresztowania rosyjskiego prezydenta Władimira Putina (70 l.). Co to dla niego oznacza? Czy powinien teraz spodziewać się aresztowania podczas podróży zagranicznej?

Władcę Kremla oskarża się o rzekomą deportację ukraińskich dzieci – co jest zakazane przez prawo międzynarodowe jako zbrodnia wojenna.

Zachodni świat z zadowoleniem przyjął tę decyzję Trybunału. – Nikt nie jest ponad prawem – powiedział kanclerz Niemiec Olaf Scholz (64 l.).

– Putin ewidentnie popełnił zbrodnie wojenne – komentował decyzję MTK prezydent USA Joe Biden (80 l.).

Czy Putin powinien teraz spodziewać się aresztowania podczas podróży zagranicznej?

Nakaz aresztowania wydany w Hadze to drastyczny środek. Jego wykonania zobowiązane są nią dwie trzecie wszystkich państw, w tym wszyscy członkowie Unii Europejskiej.

„Nawet gdyby Putin został zaproszony do rozmów pokojowych w UE, musiałby zostać prawnie zwolniony z nakazu aresztowania” – stwierdzają eksperci.

Z powodu nakazu haskiego Trybunału – najprawdopodobniej Putin już nigdy dobrowolnie nie postawi stopy na zachodniej ziemi.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj