17.5 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Putin już nigdy dobrowolnie nie postawi stopy na zachodniej ziemi? Trybunał chce go aresztować

17 marca Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wydał nakaz aresztowania rosyjskiego prezydenta Władimira Putina (70 l.). Co to dla niego oznacza? Czy powinien teraz spodziewać się aresztowania podczas podróży zagranicznej?

REKLAMA

Władcę Kremla oskarża się o rzekomą deportację ukraińskich dzieci – co jest zakazane przez prawo międzynarodowe jako zbrodnia wojenna.

Zachodni świat z zadowoleniem przyjął tę decyzję Trybunału. – Nikt nie jest ponad prawem – powiedział kanclerz Niemiec Olaf Scholz (64 l.).

– Putin ewidentnie popełnił zbrodnie wojenne – komentował decyzję MTK prezydent USA Joe Biden (80 l.).

Czy Putin powinien teraz spodziewać się aresztowania podczas podróży zagranicznej?

Nakaz aresztowania wydany w Hadze to drastyczny środek. Jego wykonania zobowiązane są nią dwie trzecie wszystkich państw, w tym wszyscy członkowie Unii Europejskiej.

CZYTAJ TEŻ:  9-latek jechał motorowerem. Skończyło się wypadkiem

„Nawet gdyby Putin został zaproszony do rozmów pokojowych w UE, musiałby zostać prawnie zwolniony z nakazu aresztowania” – stwierdzają eksperci.

Z powodu nakazu haskiego Trybunału – najprawdopodobniej Putin już nigdy dobrowolnie nie postawi stopy na zachodniej ziemi.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
17.5 ° C
18.3 °
16.9 °
48 %
8.8kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
14 °
niedz.
12 °
pon.
9 °
wt.
4 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu