14.4 C
Rzeszów
niedziela, 24 września, 2023

Tragedia na al. Sikorskiego. Zginął 17-letni rowerzysta

REKLAMA

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Boże Ciało na al. Sikorskiego w Rzeszowie. Kierowca audi potrącił rowerzystę, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych. W wyniku doznanych obrażeń, 17-latek kierujący jednośladem zmarł w szpitalu.

Drogowy dramat rozegrał się w czwartek około godz. 21.30. Al. Sikorskiego w kierunku centrum jechało audi, którym kierował 24-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Auto poruszało się prawym pasem. W okolicach katedry na oznakowanym przejściu dla pieszych, samochód uderzył w przejeżdżającego rowerzystą. 17-letni mieszkaniec Rzeszowa, kierujący jednośladem, z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarł. Policjanci ustalili, że kierowca audi w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Policja wspólnie z prokuraturą wyjaśniają okoliczności wypadku.

Niezależnie od ustaleń dotyczących tragedii, bezpieczeństwo na al. Sikorskiego wymaga poprawy. W niedzielę i święta nie działa na skrzyżowaniach sygnalizacja. Wielokrotnie o tym już pisaliśmy. Przekraczanie szerokiej ulicy staje się ekstremalnie trudne zwłaszcza dla rowerzystów, pieszych, a także kierowców, którzy chcą włączyć się do ruchu z bocznych ulic.

Al. Sikorskiego to wylotówka. Niemal na okrągło panuje na niej duży ruch, także w dni wolne od pracy. Wielu bezmyślnych kierowców na długiej prostej bije rekordy prędkości – mimo, że patrole radarowe są tu bardzo częste.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA