22 C
Rzeszów
środa, 19 czerwca, 2024

Tragedia na al. Sikorskiego. Zginął 17-letni rowerzysta

REKLAMA

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Boże Ciało na al. Sikorskiego w Rzeszowie. Kierowca audi potrącił rowerzystę, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych. W wyniku doznanych obrażeń, 17-latek kierujący jednośladem zmarł w szpitalu.

Drogowy dramat rozegrał się w czwartek około godz. 21.30. Al. Sikorskiego w kierunku centrum jechało audi, którym kierował 24-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Auto poruszało się prawym pasem. W okolicach katedry na oznakowanym przejściu dla pieszych, samochód uderzył w przejeżdżającego rowerzystą. 17-letni mieszkaniec Rzeszowa, kierujący jednośladem, z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarł. Policjanci ustalili, że kierowca audi w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Policja wspólnie z prokuraturą wyjaśniają okoliczności wypadku.

Niezależnie od ustaleń dotyczących tragedii, bezpieczeństwo na al. Sikorskiego wymaga poprawy. W niedzielę i święta nie działa na skrzyżowaniach sygnalizacja. Wielokrotnie o tym już pisaliśmy. Przekraczanie szerokiej ulicy staje się ekstremalnie trudne zwłaszcza dla rowerzystów, pieszych, a także kierowców, którzy chcą włączyć się do ruchu z bocznych ulic.

Al. Sikorskiego to wylotówka. Niemal na okrągło panuje na niej duży ruch, także w dni wolne od pracy. Wielu bezmyślnych kierowców na długiej prostej bije rekordy prędkości – mimo, że patrole radarowe są tu bardzo częste.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj