6 C
Rzeszów
środa, 28 lutego, 2024

Tragiczny pożar w Dachnowie. Ujawniono ciało mężczyzny

REKLAMA

Tragiczny pożar w Dachnowie w pow. lubaczowskim. Przypuszcza się, że ofiarą jest 43-letni mężczyzna.

Strażacy dostali wezwanie w środę – 8 grudnia około godz. 4:30. Służby ratunkowe zaalarmował sąsiad, który zauważył ogień. Do akcji skierowano 6 jednostek straży pożarnej.

– Po dojeździe na miejsce okazało się, że płonie cały, częściowo murowany budynek gospodarczy z dobudowaną kuchnią – informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Strażacy wiedzieli, że w środku może być mężczyzna. Za wszelką cenę próbowali się do niego dostać. W końcu udało im się wedrzeć do budynku i odnaleźć ofiarę, ale na ratunek nie było szans.

– Podczas akcji gaśniczej ujawniono zwęglone zwłoki, najprawdopodobniej należą one do 43-letniego mężczyzny. Potwierdzamy tożsamość ofiary – informuje aspirant Monika Tomczyszyn-Pachołek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie.

Przyczyny pojawienia się ognia nie są na razie znane.

– Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności tragicznego zdarzenia – zaznacza rzecznik lubaczowskiej policji.

Od początku października podkarpaccy strażacy wyjeżdżali do 311 pożarów w domach i mieszkaniach. 4 osoby zginęły, a 17 zostało rannych.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj