31.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Tragiczna śmierć prezesa OSP. Zginął na oczach narzeczonej

REKLAMA

„Łukasz, dziękujemy za wszystko co zrobiłeś dla rodziny, dla jednostki i dla tych, którym zdążyłeś pomóc. Wierzymy, że będziesz patrzył na nas z góry i opiekował się nami gdy będziemy nieśli pomoc innym, tak jak robiłeś to Ty” – piszą koledzy z OSP w Straszydlu koło Rzeszowa. W ten sposób w ubiegłym tygodniu pożegnali tragicznie zmarłego prezesa.

Łukasz było nad Jeziorem Solińskim, w mało znanym zakątku, z dala od zatłoczonych plaż. Znał okolicę, wypoczywał tu nie raz, obok jest keja Politechniki Rzeszowskiej, w której kiedyś pracował. Był księgowym, ale w swoimi rodzinnym Straszydlu wszyscy go znali jako prezesa miejscowej OSP.

Nad jezioro pojechał z narzeczoną. Palili grilla i kiedy zbierali się do domu, mężczyzna ze strażackiej przezorności postanowił nie zostawiać tlącego się węgla. Chciał go ugasić wodą z jeziora. Poszedł ją nabrać na mostek, nagle potknął się i wpadł w głębinę. Nie zdołał się wydostać. Zniknął pod powierzchnią. Próbowała go ratować 27-letni dziewczyna, ale była bezradna.

Na pomoc ruszyli strażacy. Na miejscu szybko pojawiła się ekipa nurków, która w wakacje odbywa w Polańczyku szkolenia. Około godz. 23 wydobyto ciało mężczyzny. Niestety, mimo trwającej ponad godzinę akcji reanimacyjnej, nie udało się go uratować.

Łukasz miał 35 lat. Wszyscy współczują bliskim tragedii. Ludziom żal rodziców. Syn opiekował się nimi. Mieli tylko jego…

Z ogromnym żalem i bólem serca pożegnaliśmy dziś naszego Prezesa, druha Łukasza Soleckiego. W imieniu rodziny śp….

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna Straszydle Wtorek, 18 sierpnia 2020

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj