16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Tragedia w żłobku „Puchatek”. Nie żyje 3-latek

REKLAMA

Niesamowity żal, głęboki smutek. W Rzeszowie w żłobku na Nowym Mieście doszło do niewyobrażalnej tragedii. Zmarł 3-letni chłopczyk. Prawdopodobnie zadławił się winogronem.

Do tragedii doszło 11 lipca w porze II śniadania. Według doniesień, chłopiec prawdopodobnie zadławił się winogronem, co doprowadziło do nagłego zatrzymania oddechu. Mimo natychmiastowej reanimacji podjętej przez personel żłobka oraz przybyły na miejsce zespół medyczny, nie udało się przywrócić bicia serca malucha.

Z naszych informacji wynika, że winogrona były bezpestkowe i przecięte na pół. Personel placówki zaledwie trzy tygodnie wcześniej wcześniej przeszedł cykliczne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

W obliczu tej niewyobrażalnej straty, rodzina, przyjaciele i pracownicy placówki przeżywają ogromny żal i ból. Na osiedlu ludzie są wstrząśnięci. – Trudno znaleźć słowa, które oddałyby całą tragedię, jaką doświadczają bliscy małego chłopca – mówi jedna z mam.

Przed wejściem do placówki ustawiono znicz. Ktoś przyniósł dwa pluszowe misie i róże. W ten sposób ludzie starają się wyrazić swój smutek i okazać solidarność z rodzicami, którzy najbardziej przeżywają ten dramat.

Właściwe organy podjęły śledztwo w celu dokładnego zbadania okoliczności tej tragedii. Śledztwo przejęła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. W czwartek 13 lipca zaplanowano sekcję zwłok, która ma wyjaśnić przyczynę zgonu.

Śledczy postanowili nie ujawniać szczegółów sprawy, także wyników sekcji. Z komunikatu, jaki zamieszczono wynika, że nie będą udzielane żadne informacje ze względu na dobro postępowania i rodziny, dotkniętej tragedią.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Kierunek prowadzonego postępowania dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci. To roboczy artykuł, który pozwala wykonać czynności procesowe.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj