6.5 C
Rzeszów
piątek, 19 kwietnia, 2024

Dramat w baśniowym zamku Neuschwanstein. Zrzucił turystki w przepaść

REKLAMA

Historia tego dramatu porusza cały świat. Wydarzyła się podczas zwiedzania baśniowego zamku Neuschwanstein – jednej z największy atrakcji Bawarii w Niemczech. 30-latek, podczas sprzeczki z dwiema turystkami z USA, zepchnął je w przepaść. Kobiety runęły na skaliste zbocze z wysokości 50 metrów. 21-latka zmarła.

Do tego przerażającego incydentu doszło 14 czerwca. 30-letni Amerykanin zaatakował dwie kobiety, 21-latka niestety nie przeżyła, natomiast jej 22-letniej przyjaciółce udało się uniknąć śmierci i opuściła szpital w piątek rano.

Niemieckie media, powołując się na ustalenia śledczych informują, że ofiary były turystkami z amerykańskiego stanu Illinois i stały się przypadkowymi celami napastnika. Jak donosi portal BILD, 30-latek spotkał się z nimi na terenie zamku Neuschwanstein, prawdopodobnie na słynnym moście Marienbrücke, skąd roztacza się wspaniała panorama na baśniową budowlę.

Według ustaleń dziennikarzy, sprawca miał dopuścić się aktu molestowania seksualnego 21-latki. W jej obronie miała stanąć jej przyjaciółka. Doszło do sprzeczki, w wyniku której obie kobiety zostały zepchnięte z platformy. Runęły z wysokości 50 metrów na górskie zbocze.

Ofiara zmarła w szpitalu

Wszystko działo się w biały dzień i świadkami zdarzenia byli inni turyści. Natychmiast ruszyła akcja ratunkowa. Śmigłowiec podjął poszkodowane i obie trafiły do szpitala. Niestety, życia 21-latki nie udało się uratować i zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Jej 22-letnia przyjaciółka miała więcej szczęścia. Cudem przeżyła. Ma siniaki i ranę szarpaną na głowie. Prawdopodobnie już w piątek 16 czerwca opuściła klinikę.

Prokurator stawia zarzuty

30-latkowi początkowo udało się uciec. Policja rozpoczęła zakrojone na szeroką skalę poszukiwania wokół zamku. Na miejsce przyjechały liczne patrole. Działania te wsparły pies tropiący i helikopter. Niedługo później zatrzymano podejrzanego.

Jeden ze świadków zdołał zarejestrować na swojej komórce moment, gdy policjanci eskortowali skutego kajdankami mężczyznę. Był on ubrany w czapkę bejsbolową i posiadał długą brodę. Na jego twarzy ponoć widoczne były zadrapania. W całkowitym milczeniu podążał w kierunku radiowozu.

Prokurator określił czyny jako zabójstwo i usiłowanie zabójstwa oraz przestępstwo seksualne. Podejrzany trafił do aresztu. W Niemczech przebywał od czerwca. Zwiedzał Europę, podobnie jak dwie jego rodaczki, które najpierw zatrzymały się w pensjonacie w Monachium, a potem wybrały na jednodniową wycieczkę, aby odwiedzić słynny zamek Neuschwanstein, który rocznie przyciąga miliony turystów.

Kobiety były studentkami. Wyjazdem do Europy był ich nagrodą za ukończenie studiów i uzyskanie tytułu licencjata na Uniwersytecie Illinois w Urbana-Champaign.


Zamek Neuschwanstein

Zamek przyciąga rocznie 1,5 miliona turystów. Został zbudowany przez króla Bawarii Ludwika II w latach 1869-1880 jako miejsce, w którym mógłby cieszyć się przyrodą, pięknymi widokami i celebrować swoją samotność. Projekt był inspirowany scenografiami opery „Lohengrin” Richarda Wagnera. Mimo swojego baśniowego wyglądu, król mieszkał tu jedynie przez 172 dni, a budowa zamku doprowadziła go do finansowej ruiny. Król zmarł w tajemniczych okolicznościach nad jeziorem Starnberg.

Wygląd Neuschwanstein stał się źródłem inspiracji dla Zamku Śpiącej Królewny w filmach Disneya. Obecnie należy do Landu Bawaria.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj