20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Tragedia w Oleszycach. Kukurydza udusiła Grzegorza

REKLAMA

Koszmarny wypadek i straszna śmierć w Oleszycach w powiecie lubaczowskim. 41-letni pracownik centrali nasiennej stracił życie w silosie z kukurydzą. Jak doszło do tej tragedii – bada prokuratura.

Dramatem wstrząśnięci są mieszkańcy. – To niesprawiedliwe, że zginął taki młody człowiek. Całe życie przed nim. Osierocił troje dzieci – płacze kobieta z jego rodzinnej miejscowości. We wtorek – 1 lutego – odbędzie pogrzeb w Oleszycach. Wszyscy będą żegnać zmarłego tragicznie Grzegorza.

Dramat rozegrał się w czwartek, 27 stycznia około godz. 9. Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna wykonywał prace naprawcze w silosie, gdzie było zgromadzone ziarno. Był jeszcze z jednym kolegą. Nie wiadomo w jakich okolicznościach znalazł się wewnątrz wielkiego zbiornika. Kukurydza nagle osunęła się, grzebiąc żywcem 41-latka.

Natychmiast wezwano pomoc. Pozostali pracownicy pierwsi rozpoczęli akcję ratunkową. Szybko wycięli na dole silosu otwór. Ziarno się wysypało i udało się wyciągnąć na zewnątrz nieszczęśnika.

Niestety, mężczyzna był już nieprzytomny. Załoga pogotowia prowadziła reanimację. Początkowo udało się przywrócić krążenie. Ale po chwili ratownicy znów tracili pacjenta. Akcje reanimacyjną kontynuowano w karetce w drodze do szpitala. Mimo wysiłków medyków, życia pracownika nie udało się uratować. Zgon stwierdzono w szpitalu. Sekcja zwłok wykazała, że ziarno zmiażdżyło klatkę piersiową, doprowadzając do uduszenia ofiary.

Policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu wypadku. Wyjaśniają wszystkie jego okoliczności, także to, czy w zakładzie były przestrzegane normy bezpieczeństwa pracy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj