20.6 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Tragedia w Lesie. Konar zabił 56-latka. Jego kolega usłyszał zarzut

REKLAMA

Tragiczny wypadek w lesie koło wsi Mała w powiecie ropczycko-sędziszowskim. 56-latek pomagał przy wycince powalonego w lesie drzewa. Nagle został uderzony konarem w głowę i doznał poważnych obrażeń. Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować. Według śledczych do wypadku przyczynił się kolega mężczyzny. Usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

Jak ustalili policjanci, w lesie pracowało trzech mężczyzn. Chcieli usunąć drzewo, które złamała wichura. Była obawa, że może komuś zrobić krzywdę. Niestety, wykonywane prace zakończyły się tragedią.

Robotnicy użyli ciągnika rolniczego, przymocowali do niego drzewo i chcieli je przesunąć. Kiedy maszyna ruszyła konar uderzył 56-latka w głowę i natychmiast stracił przytomność. Jego współpracownicy natychmiast wezwali pomoc. Na miejsce przyjechała karetka. Podjęto akcję reanimacyjną, ale życia poszkodowanego nie udało się uratować. – To straszne, co się stało. Pan Leszek był poczciwym człowiekiem. Opiekował się swoją mamą. Mieszkali tylko we dwoje – mówią mieszkańcy Małej, skąd pochodziła ofiara.

Jak się okazało 33-letni traktorzysta był pijany. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj