20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Tragedia na przejeździe w Wierzawicach. Zginęła 17-letnia pasażerka. Jej tato trafił do szpitala

REKLAMA

Dramatyczny wypadek w Wierzawicach w powiecie leżajskim. Auto zderzyło się z lokomotywą. Zginęła 17-letnia pasażerka forda. Kierowca, ojciec dziewczyny, w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Drogowy dramat rozegrał się w sobotę – 10 grudnia około godz. 11 w Wierzawicach na lokalnej drodze. Przejazd przez tory w tym miejscu nie jest wyposażony w zapory. Są jednak znaki „STOP” i Krzyż świętego Andrzeja, który wyznacza miejsce zatrzymania przed przejazdem kolejowym.

Kierowca wjechał na tory w chwili, kiedy jechała lokomotywa. Maszynista nie zdążył nic zrobić. Stalowy kolos z ogromną siłą uderzył w bok osobowego forda. Przez chwilę wrak był wleczony po torach, a potem zepchnięty z nasypu. Koziołkując zatrzymał się w polu. Samochód został doszczętnie rozbity.

Dla pasażerki nie było szans na ratunek

Natychmiast wezwano służby ratunkowe. Na miejscu pracowali strażacy, pogotowie i policja. Niestety, nie było szans na ratunek 17-letniej dziewczyny. Pasażerka forda zginęła na miejscu. 45-letni kierowca, ojciec dziewczyny, został ciężko ranny. Trafił do szpitala w Rzeszowie.

17-latka była licealistką, uczyła się w Leżajsku.

Dlaczego doszło do wypadku?

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności tragedii.

W internecie pojawił się wpis świadka tragedii, pojawiły się też wstępne ustalenia policji. Z obu tych relacji wynika, że kierowca najpierw zatrzymał się i poczekał aż przejedzie pociąg. Ruszył i nie spodziewał się, że drugim torem, w tym samy czasie, sunie w przeciwną stronę jeszcze lokomotywa.

„Ułamek sekundy zdecydował o tym co się stało, najechałem na całe zdarzenie chwile po tym jak się to stało i nawet puls sprawdzała moja mama tej młodej dziewczyny…” – napisał świadek tragedii.

Mieszkańcy przyznają, że przejazd powinien być wyposażony w zapory. – Byłoby bezpieczniej. Na tej drodze jest całkiem spory ruch. O błąd nie trudno. Każdy stara się uważać, ale wystarczy chwila nieuwagi… – mówią miejscowi poruszeni wielką tragedią. Przypominają, że 5 lat temu także doszło w tym miejscu do tragedii. Zginęły wówczas dwie osoby.

przejazd1
Przejazd w Wierzawicach | Fot. Google Street View

Zobacz też:

Po zderzeniu z koparką matka i córka trafiły do szpitala

Był nastolatkiem, wtargnął do przypadkowego domu i urządził krwawy horror. Teraz usłyszał prawomocny wyrok

Nieudany napad na bank. Kobieta miała nóż, dostała laską od pani Gizeli!

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj