24.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Tragedia na promie do Szwecji. Ustalenia śledczych

REKLAMA

Ta tragedia wstrząsnęła Polską i Szwecją. Na Bałtyku za burtą promu znalazła się matka – Paulina S. (†36 l.) oraz jej 7-letni syn Lech. Oboje zostali wyciągnięci z morza i trafili do szpitala, ale ich życia nie udało się uratować. Śledztwo w sprawie śmierci dwojga obywateli Polski prowadzą zarówno szwedzkie jak i polskie organy ścigania.

Prokuratura w Gdańsku poinformowała w sobotę o nowym kierunku śledztwa. – Prowadzone postępowanie prowadzone jest w sprawie zabójstwa dziecka i targnięcia się na życie przez matkę – powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

Podobny kierunek śledztwa wyznaczyła również szwedzka policja.

Wcześniejsze spekulacje mediów o wypadku, czy awarii barierek nie potwierdzają się. Ważnym dowodem w sprawie są nagrania z kamer monitoringu.

Do tragedii doszło 29 czerwca. Prom Stena Spirit wypłynął z Gdyni do Karlskrony w Szwecji. Załoga natychmiast zawiadomiła służby ratunkowe. Dziecko i matka unosili się na powierzchni. Zostali podjęci z wody po kilkudziesięciu minutach akcji ratunkowej, w której uczestniczył śmigłowiec.

Oboje zmarli po przewiezieniu do szpitala.

Matka była tłumaczą języka francuskiego. Nie pracowała. Samotnie wychowywała syna i ostatnio mieszkała w Trójmieście.

Kobietą interesowało się kilka urzędów, w tym kurator sądowy. Urzędnicy byli zaniepokojeni zdrowiem psychicznym 36-latki i sposobem sprawowania opieki nad dzieckiem, które ponoć cierpiało a ciężką postać autyzmu.

Przed tragedią, świadkowie z pokładu promu zauważyli, że chłopczyk siedział w wózku.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj