11.2 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Tour de Pologne w Bieszczadach i z metą w Rzeszowie! Wielka promocja miasta i regionu

REKLAMA

To już pewne. Po czterech latach słynny wyścig kolarski Tour de Pologne wraca do Rzeszowa. Czekają nas znów niesamowite sportowe emocje. Niezależnie, który z kolarzy stanie na podium, wygra miasto. Impreza będzie wielką promocją. W telewizyjnych transmisjach zobaczy nas cały świat!

W czwartek (6/05) w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę dotyczącą promocji miasta podczas tegorocznej edycji Tour de Pologne. Meta trzeciego etapu wyścigu będzie w Rzeszowie. A wszystko odbędzie się 11 sierpnia tego roku.

– Tour de Pologne jest najbardziej rozpoznawalną w Polsce sportową marką. Zalety promocyjne dla miasta Rzeszowa, a także dla całego Podkarpacia są ogromne. Nie miałem ani chwili wątpliwości, by podpisać umowę dotyczącą współorganizacji jednego z etapów wyścigu. Cały świat będzie mógł zobaczyć Rzeszów i przekonać się jak tu jest pięknie – mówił Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa.

Miasto zawarło umowę z głównym organizatorem imprezy – spółką LangTeam, którego szefem generalnym jest słynny wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata – Czesław Lang.

– Trzeci etap wyścigu będzie kończył się w Rzeszowie – miejscu już znakomicie wypróbowanym, z fantastycznymi kibicami. Mogę powiedzieć, że ten etap będzie jednym z trudniejszych, ale też piękniejszych – będziemy jechali przez Bieszczady, będą trudne podjazdy, finiszowali będziemy w stolicy Podkarpacia – zdradził Czesław Lang.

W uroczystości podpisania umowy wzięli także udział: Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki i Tomasz Poręba, eurodeputowany.

– Tour de Pologne jest ważnym wydarzeniem, które traktujemy nie tylko jako promocję województwa, ale przede wszystkim jako promocję Rzeszowa – powiedziała Ewa Leniart. – To wydarzenie będzie transmitowane w najważniejszych telewizjach. Podkarpacie dzięki temu wyścigowi będzie oglądane na całym świecie – dodał Tomasz Poręba.

Tour de Pologne to jeden z najważniejszych wyścigów świata, należący do prestiżowego cyklu UCI World Tour, zrzeszającego największe imprezy kolarskie, w tym Tour de France czy Giro d’Italia. Nasz Narodowy wyścig ma wieloletnią tradycję, jego pierwsza edycja odbyła się w 1928 roku. Obecnie jest sportowym wydarzeniem na najwyższym poziomie. 78.

Tour de Pologne odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia 2021 roku. Wydarzenie będzie transmitowane przez telewizję publiczną, a także światowe kanały sportowe.

Oficjalna prezentacja trasy 78. Tour de Pologne odbędzie się 20 maja i będzie transmitowana przez TVP Sport.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj