20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Tour de Pologne w Bieszczadach i z metą w Rzeszowie! Wielka promocja miasta i regionu

REKLAMA

To już pewne. Po czterech latach słynny wyścig kolarski Tour de Pologne wraca do Rzeszowa. Czekają nas znów niesamowite sportowe emocje. Niezależnie, który z kolarzy stanie na podium, wygra miasto. Impreza będzie wielką promocją. W telewizyjnych transmisjach zobaczy nas cały świat!

W czwartek (6/05) w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę dotyczącą promocji miasta podczas tegorocznej edycji Tour de Pologne. Meta trzeciego etapu wyścigu będzie w Rzeszowie. A wszystko odbędzie się 11 sierpnia tego roku.

– Tour de Pologne jest najbardziej rozpoznawalną w Polsce sportową marką. Zalety promocyjne dla miasta Rzeszowa, a także dla całego Podkarpacia są ogromne. Nie miałem ani chwili wątpliwości, by podpisać umowę dotyczącą współorganizacji jednego z etapów wyścigu. Cały świat będzie mógł zobaczyć Rzeszów i przekonać się jak tu jest pięknie – mówił Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa.

Miasto zawarło umowę z głównym organizatorem imprezy – spółką LangTeam, którego szefem generalnym jest słynny wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata – Czesław Lang.

– Trzeci etap wyścigu będzie kończył się w Rzeszowie – miejscu już znakomicie wypróbowanym, z fantastycznymi kibicami. Mogę powiedzieć, że ten etap będzie jednym z trudniejszych, ale też piękniejszych – będziemy jechali przez Bieszczady, będą trudne podjazdy, finiszowali będziemy w stolicy Podkarpacia – zdradził Czesław Lang.

W uroczystości podpisania umowy wzięli także udział: Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki i Tomasz Poręba, eurodeputowany.

– Tour de Pologne jest ważnym wydarzeniem, które traktujemy nie tylko jako promocję województwa, ale przede wszystkim jako promocję Rzeszowa – powiedziała Ewa Leniart. – To wydarzenie będzie transmitowane w najważniejszych telewizjach. Podkarpacie dzięki temu wyścigowi będzie oglądane na całym świecie – dodał Tomasz Poręba.

Tour de Pologne to jeden z najważniejszych wyścigów świata, należący do prestiżowego cyklu UCI World Tour, zrzeszającego największe imprezy kolarskie, w tym Tour de France czy Giro d’Italia. Nasz Narodowy wyścig ma wieloletnią tradycję, jego pierwsza edycja odbyła się w 1928 roku. Obecnie jest sportowym wydarzeniem na najwyższym poziomie. 78.

Tour de Pologne odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia 2021 roku. Wydarzenie będzie transmitowane przez telewizję publiczną, a także światowe kanały sportowe.

Oficjalna prezentacja trasy 78. Tour de Pologne odbędzie się 20 maja i będzie transmitowana przez TVP Sport.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj