11 C
Rzeszów
środa, 31 maja, 2023

To już zatwierdzone. Dobiega koniec silników spalinowych w nowych autach w UE

REKLAMA

W tym roku nikt już nie kupisz i nie zarejestrujesz spalinowego auta
Nie wiadomo, czy cieszyć się czy płakać. Na pewno Unia Europejska pozbawia kierowców wyboru. To już zatwierdzone. Od 2035 roku nastąpi koniec silników spalinowych w samochodach.

O tym, że wprowadzany jest zakaz wiadomo już było w 2022 r. Brakowało jednak formalnej zgody. Teraz Parlament Europejski ją wydał i klamka zapadła. W walentynki 14 lutego większość posłów opowiedziało się za wprowadzeniem od 2035 r. zakazu rejestracji nowych samochodów z silnikami diesla i benzynowymi.

Sprawa dotyczy aut osobowych i dostawczych. Komisja Europejska chce wykonać kolejny krok i planuje także wprowadzić ograniczenia dla samochodów ciężarowych i autobusów.

Co mają zrobić kierowcy? To jest dość trudny orzech do zgryzienia. Bo auto w Polsce to wciąż inwestycja na lata. Wybierzesz teraz auto spalinowe, to możesz mieć potem problem z odsprzedażą, nie mówiąc już o tym, że wiele miast np. w Niemczech wprowadza już teraz zakazy wjazdu dla takich samochodów. W Polsce też są już takie pomysły. Weźmiesz elektryka? To też problemy: ładowanie, zasięg, konieczność wymiany drogich baterii.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
11 ° C
13 °
8.5 °
83 %
4.1kmh
0 %
śr.
20 °
czw.
22 °
pt.
19 °
sob.
16 °
niedz.
12 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu