15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

To już zatwierdzone. Dobiega koniec silników spalinowych w nowych autach w UE

REKLAMA

W tym roku nikt już nie kupisz i nie zarejestrujesz spalinowego auta
Nie wiadomo, czy cieszyć się czy płakać. Na pewno Unia Europejska pozbawia kierowców wyboru. To już zatwierdzone. Od 2035 roku nastąpi koniec silników spalinowych w samochodach.

O tym, że wprowadzany jest zakaz wiadomo już było w 2022 r. Brakowało jednak formalnej zgody. Teraz Parlament Europejski ją wydał i klamka zapadła. W walentynki 14 lutego większość posłów opowiedziało się za wprowadzeniem od 2035 r. zakazu rejestracji nowych samochodów z silnikami diesla i benzynowymi.

Sprawa dotyczy aut osobowych i dostawczych. Komisja Europejska chce wykonać kolejny krok i planuje także wprowadzić ograniczenia dla samochodów ciężarowych i autobusów.

Co mają zrobić kierowcy? To jest dość trudny orzech do zgryzienia. Bo auto w Polsce to wciąż inwestycja na lata. Wybierzesz teraz auto spalinowe, to możesz mieć potem problem z odsprzedażą, nie mówiąc już o tym, że wiele miast np. w Niemczech wprowadza już teraz zakazy wjazdu dla takich samochodów. W Polsce też są już takie pomysły. Weźmiesz elektryka? To też problemy: ładowanie, zasięg, konieczność wymiany drogich baterii.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj