30.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Tłumy znów przed Medykiem. Kłótnie i nerwy w kolejce do szczepienia

REKLAMA

Sobotni poranek w Medyku przy Rejtana w Rzeszowie. Tłumy ludzi do szczepienia. Kolejka ciągnie się aż na ulicę. To powtórka z końcówki Wielkiego Tygodnia, kiedy zaszczepiono tu kilka tysięcy pacjentów. Dziś ta sama grupa osób przyszła po drugą dawkę szczepionki.

W sobotę (8/05) w Medyku zjawiła się grupa pacjentów, która pierwszą dawkę otrzymała w Wielki Piątek i Sobotę. Wtedy w punkcie przy Rejtana zaszczepiono rekordowo dużo pacjentów – ponad 3 tysiące. Potem była wrzawa w mediach i sugestie niektórych polityków, że na Rzeszów „rzucono” więcej szczepionek ze względu na wybory.

tlumy w medyku do szczepien 2
Ogromna kolejka do szczepienia w Medyku | Fot. Inres24.pl

Teraz jeszcze doszły osoby, które przyszły na 1 dawkę. Od godz. 7 ustawiły się ogromne kolejki. Ludzie się denerwują, kłócą, narzekają na bałagan. Niektórzy nie mają wpisanych godzin. Kolejkowicze są też źli na siebie, bo osoby zapisane na godz. 10, czy 15 przyszły na 8.

– Proszę zachować dystans! – pada co chwilę komunikat z głośnika. Ale nikt nie słucha. Jest tłok i niepotrzebne nerwy.

– Przykre to nasze społeczeństwo – komentuje pan w żółtej bluzie.

– Widzisz, mówiłem ci, wybierzmy mniejszą przychodnię, a ty uparłaś się na większą – wypominał mąż żonie.

W tym zgiełku nie brakuje jednak dobrych uczynków. Wszyscy zlitowali się nad panem, który przyszedł o kulach. Tylko on został przepuszczony bez kolejki. Reszta pilnuje miejsca w ogonku.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj