6.4 C
Rzeszów
niedziela, 28 maja, 2023

Hurra! Mamy tężnię!

REKLAMA

Z Jasła nad Bałtyk jest 650 km, ale aby poczuć morski klimat, wcale nie trzeba ruszać się z miasta. Wystarczy usiąść na ławeczce przy tężni solankowej i oddychać pełną piersią!

Moda na tężnie trwa w najlepsze. Powstają głównie w uzdrowiskach, ale teraz taką atrakcją może poszczycić się JASŁO! Właśnie w Jaśle na terenie rekreacyjnym „Przystanek Kwiatowa” przy ul. Kwiatowej otwarto miejski inhalator. Chcieli tego sami mieszkańcy, którzy głosowali na taki projekt w budżecie obywatelskim.

I oto ona! Tężnia ze wszelkimi jej zaletami. Emituje powietrze, które udrażnia drogi oddechowe. Najlepiej poczuć jak pracuje w upały. Wtedy ma się wrażenie, że stoimy przy włączonej klimatyzacji.

Tężnia wygląda jak wielka budka wypełniona gałązkami tarniny. Spływa po niej woda. To nie jest zwykła karnówka, a specjalna solanka, która właśnie wytwarza wokół specjalny mikroklimat.

Sama tężnia to konstrukcja długa na 8 i wysoka na 3 metry.

Oficjalnego otwarcia tężni dokonali Ryszard Pabian, burmistrz Jasła oraz Agnieszka Sobczyk, radna Rady Miejskiej Jasła – autorka zwycięskiego projektu.

Zatem niech służy nam tężnia – na zdrowie!

Zobacz też:

Na osiedlu Miłocin powstanie tężnia solankowa

Grota solna w Pruchniku pomaga na pocovidowe komplikacje

Latoszyn-Zdrój najbardziej ekologicznym uzdrowiskiem w Polsce

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
6.4 ° C
7 °
6 °
85 %
1.5kmh
0 %
niedz.
19 °
pon.
21 °
wt.
20 °
śr.
18 °
czw.
17 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu