20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Hurra! Mamy tężnię!

REKLAMA

Z Jasła nad Bałtyk jest 650 km, ale aby poczuć morski klimat, wcale nie trzeba ruszać się z miasta. Wystarczy usiąść na ławeczce przy tężni solankowej i oddychać pełną piersią!

Moda na tężnie trwa w najlepsze. Powstają głównie w uzdrowiskach, ale teraz taką atrakcją może poszczycić się JASŁO! Właśnie w Jaśle na terenie rekreacyjnym „Przystanek Kwiatowa” przy ul. Kwiatowej otwarto miejski inhalator. Chcieli tego sami mieszkańcy, którzy głosowali na taki projekt w budżecie obywatelskim.

I oto ona! Tężnia ze wszelkimi jej zaletami. Emituje powietrze, które udrażnia drogi oddechowe. Najlepiej poczuć jak pracuje w upały. Wtedy ma się wrażenie, że stoimy przy włączonej klimatyzacji.

Tężnia wygląda jak wielka budka wypełniona gałązkami tarniny. Spływa po niej woda. To nie jest zwykła karnówka, a specjalna solanka, która właśnie wytwarza wokół specjalny mikroklimat.

Sama tężnia to konstrukcja długa na 8 i wysoka na 3 metry.

Oficjalnego otwarcia tężni dokonali Ryszard Pabian, burmistrz Jasła oraz Agnieszka Sobczyk, radna Rady Miejskiej Jasła – autorka zwycięskiego projektu.

Zatem niech służy nam tężnia – na zdrowie!

Zobacz też:

Na osiedlu Miłocin powstanie tężnia solankowa

Grota solna w Pruchniku pomaga na pocovidowe komplikacje

Latoszyn-Zdrój najbardziej ekologicznym uzdrowiskiem w Polsce

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj