2.5 C
Rzeszów
czwartek, 2 lutego, 2023

Najnowsze

Hurra! Mamy tężnię!

Z Jasła nad Bałtyk jest 650 km, ale aby poczuć morski klimat, wcale nie trzeba ruszać się z miasta. Wystarczy usiąść na ławeczce przy tężni solankowej i oddychać pełną piersią!

REKLAMA

Moda na tężnie trwa w najlepsze. Powstają głównie w uzdrowiskach, ale teraz taką atrakcją może poszczycić się JASŁO! Właśnie w Jaśle na terenie rekreacyjnym „Przystanek Kwiatowa” przy ul. Kwiatowej otwarto miejski inhalator. Chcieli tego sami mieszkańcy, którzy głosowali na taki projekt w budżecie obywatelskim.

I oto ona! Tężnia ze wszelkimi jej zaletami. Emituje powietrze, które udrażnia drogi oddechowe. Najlepiej poczuć jak pracuje w upały. Wtedy ma się wrażenie, że stoimy przy włączonej klimatyzacji.

Tężnia wygląda jak wielka budka wypełniona gałązkami tarniny. Spływa po niej woda. To nie jest zwykła karnówka, a specjalna solanka, która właśnie wytwarza wokół specjalny mikroklimat.

CZYTAJ TEŻ:  Gdzie na sanki w Rzeszowie? Top 3

Sama tężnia to konstrukcja długa na 8 i wysoka na 3 metry.

Oficjalnego otwarcia tężni dokonali Ryszard Pabian, burmistrz Jasła oraz Agnieszka Sobczyk, radna Rady Miejskiej Jasła – autorka zwycięskiego projektu.

Zatem niech służy nam tężnia – na zdrowie!

Zobacz też:

Na osiedlu Miłocin powstanie tężnia solankowa

Grota solna w Pruchniku pomaga na pocovidowe komplikacje

Latoszyn-Zdrój najbardziej ekologicznym uzdrowiskiem w Polsce

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
2.5 ° C
3 °
1.9 °
91 %
8.8kmh
100 %
czw.
2 °
pt.
2 °
sob.
1 °
niedz.
-3 °
pon.
-3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu