11.2 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Ten Holender ma 550 dzieci. Teraz tłumaczył się z tego przed sądem

REKLAMA

Muzyk Jonathan Jacob M. (41 l.) to obecnie jeden z najbardziej znanych Holendrów. Wcale nie chodzi o jego artystyczne dokonania i bloga, który prowadzi na swoim kanale YouTube, ale o proces sądowy, którego stał się bohaterem. Ktoś zauważył, że mężczyzna – jako dawca nasienia – ma stanowczo za dużo dzieci. Teraz dostał „kłódkę” na rozporek.

Holender jako dawca nasienia spłodził już co najmniej 550 dzieci. Nie może mieć więcej. Każde kolejne dziecko będzie kosztować wielodzietnego ojca karę w wysokości 100 000 euro.

Holenderskie prawo pozwala dawcom spłodzić maksymalnie 25 dzieci z 12 partnerkami, aby uniknąć w przyszłości ryzyka kazirodztwa wśród przyrodzonego rodzeństwa.

Kobiety i Fundacja Donorkind zwrócili uwagę, że instytucje nie reagowały na poczynania Jonathana i pozwały go do sądu.

Sąd stwierdził, że tylko w holenderskich klinikach urodziło się 100 dzieci dzięki nasieniu mężczyzny. Ale pozwany udzielał się też za granicą. Według szacunków sądu spłodził od 550 do 600 dzieci.

Rzemiosło Jonathana dopiero teraz zostało usankcjonowane przez państwo. Sąd w Hadze zabronił oddawanie 41-latkowi swojego nasienia do banków. Za złamanie zakazu, grozi mu surowa grzywna.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj