22.7 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Taśma klejąca naprawia samolot. Czy to normalne?

REKLAMA

Pasażerka nagrywa ze swojego miejsca w samolocie dziwną scenkę. Za oknem mechanik przed startem okleja pokrywę silnika taśmą klejącą. Czy tak powinno naprawiać się samoloty? – zastanawia się 1,8 mln widzów, którzy obejrzeli filmik na TikToku.

Wszystko dzieje się w Nashville w stanie Tennessee w USA. Niepokój pasażerki wywołało to, co zobaczyła przed startem maszyny. Sfilmowała mechanika, który majstrował przy silniku. Wcale nie używał wyszukanych narzędzi i części. Wystarczyła mu taśma klejąca. Tiktokerka wrzuciła filmik do sieci i rozgorzała się dyskusja. Pojawiło się aż 11 tys. komentarzy.

@myhoneysmacks Im only flying southwest now 😤 #spirit #spiritairlines #plane #planecrash #cockpit #airline #flight #fly #scary #omg #mindboggling ♬ original sound – My Honey Smacks 🍯🐝 Youtuber

– Co jeszcze robisz w samolocie? – pyta ktoś z widzów.

– Jest ok, taśma trzyma tylko silnik. Jest jeszcze jeden po drugiej stronie, będzie dobrze… – dodaje ktoś inny.

– 100% bezpieczne. Wszystkie linie lotnicze używają tego, kochana – zaznacza jeden z komentujących.

Czy ma rację? Otóż tak. Taśma nazywana potocznie „speed tape’em” ma określone właściwości, które dopuszcza producent. Używana jest dość powszechnie w lotnictwie do szybkich napraw tymczasowych. Przeważnie nakleja się ją w miejscach ubytku lakieru na kadłubie, albo do zabezpieczenia mikro szczelin przed działaniem warunków atmosferycznych. Pozwala to eksploatować maszynę, zanim zostanie wykonana trwała naprawa.

– Ta taśma przeżyje nas wszystkich i pustynię, na której zgnije samolot po przejściu na emeryturę – pisze pod filmikiem zorientowany internauta.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj