16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Świętokradca wpadł po dziewięciu miesiącach

REKLAMA

Wszedł do kościoła w Tarnobrzegu, ale wcale nie chodziło mu o modlitwę. W głowie miał szatański plan. Z gabloty porwał relikwie św. Andrzeja Boboli. Zuchwalec rozczarował się jednak swym łupem i po miesiącu pamiątka szczęśliwie wróciła na swoje miejsce. Świętokradca sądził, że o sprawa ucichła, ale policjanci nie dali za wygraną.

Wszystko zaczęło się w styczniu tego roku. Rabuś za cel obrał sobie parafialny kościół pw. Chrystusa Króla. Zrabował relikwiarz i się rozczarował, bo myślał, że jest wykonany ze złota.

Kiedy przekonał się, że to zwykły metal, na którym nic nie zarobi, zostawił łup u swojej znajomej, a sam uciekł z miasta.

Zuchwały rabunek bardzo zmartwił parafian. W ozdobnym relikwiarzu znajdował się fragment kości św. Andrzeja Boboli. Pamiątka była darem biskupa sandomierskiego, który przekazał ją dwa lata wcześniej przy okazji konsekracji świątyni.

– Prawie codziennie z sąsiadkami modliłyśmy się, aby relikwie się odnalazły. Aż nagle, którejś niedzieli ksiądz proboszcz przekazał nam radosną nowinę – mówi portalowi Inres24 Teresa Wrona (74 l.), parafianka.

Relikwie w stanie nienaruszonym wróciły na swoje miejsce. Po miesiącu od rabunku przyniosła je do kościoła anonimowa kobieta. Powiedziała, że je znalazła i odeszła.

Dla księży oraz parafian najważniejsze jest, że Sacrum odnalazło się. Policjantom sprawa jednak nie dawała spokoju. W środę Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu poinformowała, że mężczyzna podejrzany o rabunek został zatrzymany w Krakowie. To 31-latek, który był już wcześniej notowany.

Podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj