28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Szkolne świadectwo pomogło wrócić zbłąkanej emerytce do domu

REKLAMA

Starsza pani w środku nocy błąkała się samotnie po drodze z Tarnobrzega do Sandomierza. Miała na sobie tylko klapki i letnią podomkę. Nie wiedziała gdzie mieszka, jak się nazywa i dokąd zmierza. Policjanci, którzy zainteresowali się losem seniorki mieli problem z ustaleniem tożsamości kobiety. Pomógł im jednak świstek papieru, który miała ukryty w rękawie.

Policję powiadomili świadkowie. Była godzina 2 w nocy, kiedy patrol zauważył kobietę w pobliżu stacji benzynowej przy ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu. – Stasza pani była wystraszona i cała drżała z zimna – opowiadają funkcjonariusze.

Emerytka nie wiedziała, gdzie jest i co robi w środku nocy na ulicy. Okazało się, że seniorka cierpi na demencję i nie pamięta, jak się nazywa i gdzie mieszka.

Stróże prawa zaopiekowali się kobietą. Gdy poczuła się bezpiecznie, z rękawa wyciągnęła mały zwitek papieru. Było to jej świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z 1952 roku. Po nazwisku policjanci szybko zidentyfikowali 82-latkę. Skontaktowali się z jej rodziną. Emerytka została odwieziona do domu i przekazana pod opiekę najbliższych.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj