18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Student prawa podszywał się pod policjanta

REKLAMA

24-letni mieszkaniec Tarnobrzega zareagował na głośne zachowanie grupy mężczyzn i podając się za policjanta, zażądał okazania dowodów tożsamości. Wkrótce samozwańczy szeryf wpadł w ręce prawdziwych śledczych. Okazało się, że jest studentem prawa. W organizmie miał 1,78 promila alkoholu. Teraz będzie miał lekcję prawa. Odpowie za przywłaszczenie funkcji publicznej. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Przed godz. 2 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w rejonie ul. Sienkiewicza, młody mężczyzna przedstawił się jako policjant i uciszał grupkę osób, pytał co tutaj robią, a następnie żądał od nich okazania dokumentów tożsamości. Podającego się za „policjanta kryminalnego”, próbował odciągnąć inny mężczyzna. Po chwili obaj wsiedli do samochodu i odjechali. Młodzi ludzie nabrali podejrzeń, że mieli do czynienia z oszustem i o zdarzeniu powiadomili policję.

Funkcjonariusze ustalili rysopisy oraz markę pojazdu, którym „policjant” i jego kumpele się poruszali. Informacje te przekazano innym patrolom. Po niespełna 10 minutach, poszukiwana honda zatrzymała się obok nieoznakowanego radiowozu. Policjanci wylegitymowali osoby z auta. Okazali się nimi mieszkańcy Tarnobrzega, wszyscy w wieku 24 lat. Fałszywy stróż prawa był pijany, miał 1,78 promila alkoholu w organizmie.

24-latek trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi ujawnili przy nim metalowy kastet. Teraz fałszywy policjant będzie odpowiadać za przywłaszczenie funkcji publicznej.

Za popełnione przestępstwo, zgodnie z kodeksem karnym, grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj