24.4 C
Rzeszów
sobota, 22 czerwca, 2024

Uciekł z izolacji i roznosił epidemię. Sąd nie miał dla niego litości

REKLAMA

Surowe konsekwencje spotkały bezdomnego 55-latka, który przebywając w izolacji z powodu zakażenia koronawirusem opuścił noclegownię w Tarnobrzegu. Chodził po mieście, nie przejmując się tym, że roznosi epidemię. Sąd nie miał dla niego litości.

Każdy obawia się koronawirusa i robi wszystko, aby się go ustrzec. Większość z nas stosuje się też do zaleceń sanitarnych: unika tłoku, zachowuje dystans, nosi maseczki. 55-latek z Tarnobrzega miał jednak w nosie przepisy.

Po tym jak u mężczyzny potwierdzono koronawirusa, został on umieszczony w izolatorium w noclegowni. Czuł się na tyle dobrze, że nie musiał przebywać w szpitalu. Nie chciał jednak siedzieć w zamknięciu. Bezdomny opuścił placówkę i ruszył w miasto. Szwendał się po ulicach, odpoczywał też w specjalnym namiocie – poczekalni dla petentów przy Urzędzie Miasta.

Mężczyzna kaszlał, a maseczkę miał założoną na brodzie. Okazało się, że nie pierwszy raz wymknął się w czasie izolacji z ośrodka. Kiedy tylko o bezdomnym dowiedzieli się mundurowi, przystąpili do działania. Wcześniej jednak patrol musiał wyposażyć się w środki ochrony osobistej.

– Policjanci zatrzymali 55-latka. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Został przesłuchany, usłyszał prokuratorskie zarzuty sprowadzenia zagrożenia epidemiologicznego dla życia i zdrowia wielu osób. Za przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności – informuje podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Sąd postanowił aresztować mężczyznę na okres 2 miesięcy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj