30.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Dwie kontrole tego samego dnia. Za każdym razem 25-latka kierowała po pijanemu

REKLAMA

25-latka z powiatu tarnobrzeskiego za nic ma przestrzeganie prawa. Tego samego dnia dwa razy policja przyłapała ją pijaną za kierownicą samochodu. Wcześniej otrzymała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Najpierw o godz 11, na drodze w Sokolnikach, posterunkowy Wojciech Bilski zatrzymał do kontroli drogowej 25-latkę, kierującą osobowym citroenem. Sposób poruszania się pojazdu wskazywał, że kierująca autem, może być nietrzeźwa. Alkomat tylko potwierdził te przypuszczenia. Wykazał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kobiecie nie można było nawet zatrzymać prawa jazdy. Okazało się, że go nie ma. Ma natomiast sądowy 4-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Mundurowi dość łagodnie obeszli się z zatrzymaną. Po zakończeniu czynności 25-latka została zwolniona do domu.

Była godz. 16. Ten sam policjant wracał już po służbie do domu. I nagle przecierał oczy ze zdumienia. Zobaczył tę samą 25-latkę znów za kierownicą citroena. Wiozła dwóch pasażerów i zaparkowała pod sklepem. Kiedy przyjechał patrol i przebadał kobietę okazało się, że jest tylko nieco mniej pijana niż kilka godzin wcześniej. Alkomat wyświetlił wynik – 2,34 promila.

Teraz wszystko zależy od sądu. Bardzo często w takich przypadkach sąd nie ogranicza się do kar w zawieszeniu, ale do kar bezwzględnego więzienia. A za przestępstwo grozi do 3 lat odsiadki.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj