23.4 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Taniej w Intercity. Zatwierdzono obniżkę biletów

REKLAMA

PKP Intercity obniża ceny biletów. Ceny bazowe na połączenia kategorii TLK i IC będą średnio o około 11% niższe od stawek, które wprowadzono po 11 stycznia. Bilety na Pendolino spadną o 15%. Nowy niższy cennik będzie obowiązywał od 1 marca 2023 roku.

– Wprowadzenie niższych cen jest możliwe w związku z dodatkowymi działaniami optymalizacyjnymi oraz dzięki zwiększeniu rekompensaty dla PKP Intercity na 2023 rok w ramach umowy dot. świadczenia usług publicznych – informuje w swoim komunikacie przewoźnik.

Rząd wspomaga kolej, co pozwala częściowo złagodzić znaczący wzrost kosztów prowadzenia działalności. Chodzi o stawki za energię, które w ciągu trzech lat podrożały trzy razy z 500 mln zł do 1,5 mld zł!

Ale co to obchodzi przeciętnego pasażera? On po prostu chce podróżować tanio i w miarę dotrzeć do celu na czas.

Warto oszczędzać i kupować bilet z wyprzedzeniem. Np. bilet z Rzeszowa do Krakowa kupowany z dnia na dzień teraz (po starych cenach) kosztuje 69 zł. Ale jeśli teraz zamówimy bilet na 1 marca, to możemy znaleźć pociąg za 22 zł, 29 zł, albo Pendolino za 49 zł.

W ślad za niższymi cenami biletów jednorazowych, obniżone zostają także ceny biletów odcinkowych, Kart Intercity (uprawniających do nielimitowanych podróży pociągami PKP Intercity w dowolnych relacjach), jak również opłat na przewóz rowerów, psa oraz bagażu.

Osoby, które kupiły bilety odcinkowe lub Karty Intercity w cenach obowiązujących od 11 stycznia br. otrzymają możliwość zwrotu środków proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj