16.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 25 września, 2023

Taniej w Intercity. Zatwierdzono obniżkę biletów

REKLAMA

PKP Intercity obniża ceny biletów. Ceny bazowe na połączenia kategorii TLK i IC będą średnio o około 11% niższe od stawek, które wprowadzono po 11 stycznia. Bilety na Pendolino spadną o 15%. Nowy niższy cennik będzie obowiązywał od 1 marca 2023 roku.

– Wprowadzenie niższych cen jest możliwe w związku z dodatkowymi działaniami optymalizacyjnymi oraz dzięki zwiększeniu rekompensaty dla PKP Intercity na 2023 rok w ramach umowy dot. świadczenia usług publicznych – informuje w swoim komunikacie przewoźnik.

Rząd wspomaga kolej, co pozwala częściowo złagodzić znaczący wzrost kosztów prowadzenia działalności. Chodzi o stawki za energię, które w ciągu trzech lat podrożały trzy razy z 500 mln zł do 1,5 mld zł!

Ale co to obchodzi przeciętnego pasażera? On po prostu chce podróżować tanio i w miarę dotrzeć do celu na czas.

Warto oszczędzać i kupować bilet z wyprzedzeniem. Np. bilet z Rzeszowa do Krakowa kupowany z dnia na dzień teraz (po starych cenach) kosztuje 69 zł. Ale jeśli teraz zamówimy bilet na 1 marca, to możemy znaleźć pociąg za 22 zł, 29 zł, albo Pendolino za 49 zł.

W ślad za niższymi cenami biletów jednorazowych, obniżone zostają także ceny biletów odcinkowych, Kart Intercity (uprawniających do nielimitowanych podróży pociągami PKP Intercity w dowolnych relacjach), jak również opłat na przewóz rowerów, psa oraz bagażu.

Osoby, które kupiły bilety odcinkowe lub Karty Intercity w cenach obowiązujących od 11 stycznia br. otrzymają możliwość zwrotu środków proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA