24.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Tani węgiel od gminy. Już go mają w Stalowej Woli. Jak go kupić?

REKLAMA

Tani węgiel od gminy jest już dostępny w Stalowej Woli. Przyjechał cały pociąg – 40 wagonów! Tona dla mieszkańców kosztuje 1850 zł. Aby kupić opał w tej cenie, trzeba złożyć wniosek do Urzędu Miasta. Zapisy uruchomiają także inne gminy.

Obiecany tani węgiel już jest na gminnym składzie w Stalowej Woli. Przyjechało 40 wagonów. Od 2 listopada będzie sprzedawany mieszkańcom w cenie 1850 zł za tonę. W praktyce cena będzie jeszcze niższa, jeśli odejmiemy dopłatę do węgla w wysokości 3 tys. zł. W takiej sytuacji zamawiając maksymalny limit – trzy tony – jedna tona będzie kosztowała nas 850 zł. – To i tak taniej niż rok temu, bo wtedy cena tony na składach sięgała średnio 1300 zł – mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Stalowa Wola jest pierwszym w regionie samorządem, który wdraża w życie ustawę, zgodnie z którą gminy mogą kupować węgiel od importerów w cenie 1500 złotych za tonę i sprzedawać go w cenie nie wyższej niż 2 tysiące.

Tani węgiel od gminy: Trzeba złożyć wniosek

Węgiel w preferencyjnej cenie mogą kupić osoby, które mają przyznany dodatek węglowy. Jeśli ktoś jeszcze nie złożył wniosku o dopłatę, ma na to czas do 30 listopada 2022 r.

Po preferencyjnych cenach możemy kupić opał w dwóch transzach po 1,5 tony. Jeden zakup powinien odbyć się do końca grudnia 2022 r., natomiast drugi od stycznia 2023 r.

Aby kupić węgiel od gminy trzeba go zamówić w urzędzie. W Stalowej Woli mieszkańcy powinni zgłosić się osobiście do Wydziału Świadczeń Rodzinnych (ul. Wolności 7) lub wypełniony, podpisany i zeskanowany wniosek przesłać na adres e-mail: wegiel@stalowawola.pl. Wnioski oraz regulamin dostępne będą od 2 listopada na stronie www.stalowawola.pl.

Po złożeniu wniosku, trzeba czekać na telefon od urzędnika, który przekaże, kiedy węgiel można odebrać.

Sprzedaż w Stalowej Woli odbywać się będzie w Elektrowni (wjazd od ul. Spacerowej). Po pierwszej akcji sprzedaży dla mieszkańców Stalowej Woli będzie uruchomiona logistyka dystrybucji węgla do gmin powiatu stalowowolskiego i niżańskiego.

Tani węgiel od gminy: Sprzedaż także w innych miejscowościach

Inne samorządy organizują podobne składy węgla. – Aż 1000 gmin w Polsce chce w ten sposób pomóc swoim mieszkańcom i sprzedawać im tani węgiel – mówi Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

Wnioski na zakup węgla przyjmowane są np. w gminie Łańcut, o czym na Facebooku informuje wójt:

RUSZAMY Z WNIOSKAMI NA ZAKUP WĘGLA (zachęcam do udostępniania informacji) ✅ Od 4 listopada (piątek) mieszkańcy gminy…

Opublikowany przez Jakuba Czarnotę wójta gminego Łańcuta Środa, 2 listopada 2022

Zobacz też:

Wprowadzają darmową komunikację. Pierwsze takie miasto w regionie!

Ceny cukru znów skoczyły w górę

Ile jest kefiru w kefirze? Coraz więcej producentów stosuje ten trik

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj