1.5 C
Rzeszów
sobota, 2 grudnia, 2023

Tani węgiel od gminy. Już go mają w Stalowej Woli. Jak go kupić?

REKLAMA

Tani węgiel od gminy jest już dostępny w Stalowej Woli. Przyjechał cały pociąg – 40 wagonów! Tona dla mieszkańców kosztuje 1850 zł. Aby kupić opał w tej cenie, trzeba złożyć wniosek do Urzędu Miasta. Zapisy uruchomiają także inne gminy.

Obiecany tani węgiel już jest na gminnym składzie w Stalowej Woli. Przyjechało 40 wagonów. Od 2 listopada będzie sprzedawany mieszkańcom w cenie 1850 zł za tonę. W praktyce cena będzie jeszcze niższa, jeśli odejmiemy dopłatę do węgla w wysokości 3 tys. zł. W takiej sytuacji zamawiając maksymalny limit – trzy tony – jedna tona będzie kosztowała nas 850 zł. – To i tak taniej niż rok temu, bo wtedy cena tony na składach sięgała średnio 1300 zł – mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Stalowa Wola jest pierwszym w regionie samorządem, który wdraża w życie ustawę, zgodnie z którą gminy mogą kupować węgiel od importerów w cenie 1500 złotych za tonę i sprzedawać go w cenie nie wyższej niż 2 tysiące.

Tani węgiel od gminy: Trzeba złożyć wniosek

Węgiel w preferencyjnej cenie mogą kupić osoby, które mają przyznany dodatek węglowy. Jeśli ktoś jeszcze nie złożył wniosku o dopłatę, ma na to czas do 30 listopada 2022 r.

Po preferencyjnych cenach możemy kupić opał w dwóch transzach po 1,5 tony. Jeden zakup powinien odbyć się do końca grudnia 2022 r., natomiast drugi od stycznia 2023 r.

Aby kupić węgiel od gminy trzeba go zamówić w urzędzie. W Stalowej Woli mieszkańcy powinni zgłosić się osobiście do Wydziału Świadczeń Rodzinnych (ul. Wolności 7) lub wypełniony, podpisany i zeskanowany wniosek przesłać na adres e-mail: wegiel@stalowawola.pl. Wnioski oraz regulamin dostępne będą od 2 listopada na stronie www.stalowawola.pl.

Po złożeniu wniosku, trzeba czekać na telefon od urzędnika, który przekaże, kiedy węgiel można odebrać.

Sprzedaż w Stalowej Woli odbywać się będzie w Elektrowni (wjazd od ul. Spacerowej). Po pierwszej akcji sprzedaży dla mieszkańców Stalowej Woli będzie uruchomiona logistyka dystrybucji węgla do gmin powiatu stalowowolskiego i niżańskiego.

Tani węgiel od gminy: Sprzedaż także w innych miejscowościach

Inne samorządy organizują podobne składy węgla. – Aż 1000 gmin w Polsce chce w ten sposób pomóc swoim mieszkańcom i sprzedawać im tani węgiel – mówi Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

Wnioski na zakup węgla przyjmowane są np. w gminie Łańcut, o czym na Facebooku informuje wójt:

RUSZAMY Z WNIOSKAMI NA ZAKUP WĘGLA (zachęcam do udostępniania informacji) ✅ Od 4 listopada (piątek) mieszkańcy gminy…

Opublikowany przez Jakuba Czarnotę wójta gminego Łańcuta Środa, 2 listopada 2022

Zobacz też:

Wprowadzają darmową komunikację. Pierwsze takie miasto w regionie!

Ceny cukru znów skoczyły w górę

Ile jest kefiru w kefirze? Coraz więcej producentów stosuje ten trik

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj