20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Fortuna w pudełku po butach

Taksówkarz ocalił seniorkę

REKLAMA

Taksówkarz ocalił seniorkę. Nie pozwolił, aby jej oszczędności życia trafiły w ręce oszustów!

Pan Artur (39 l.), taksówkarz z Rzeszowa dostał ekstra zlecenie. Mógł zarobić 2 tys. zł! Wystarczyło przewieźć pudełko po butach do Koszyc na Słowację. Ale szofer zamiast pod wskazany adres, pojechał na policję!

Mężczyzna najpierw odebrał pakunek od seniorki. Zleceniodawca kontaktował się z nim tylko przez telefon. Twierdził, że są to dokumenty. Ale kierowca wyczuł, że za tym zleceniem kryje się coś podstępnego. Skontaktował się z policją. Akurat dyżurny komendy to jego znajomy. Przywiózł pudełko, w którym było 140 tys. zł. W oddzielnej kopercie znajdowało się 2 tys. zł. Miała być to jego zapłata.

Taksówkarz ocalił seniorkę: Policjanci musieli ściągnąć rodzinę

Policjanci dotarli do 76-latki, która przekazała pieniądze. Nie wierzyła w prawdziwe legitymacje mundurowych. Mówiła, że dzwoniła już jedna pani z komendy. To ona jej przekazała, że jej bliscy mieli wypadek na Słowacji, a przekazane pieniądze miały ich uratować przed aresztowaniem.

Starsza pani dopiero przejrzała na oczy i zrozumiała, że padła ofiarą oszustów, kiedy w domu pojawili się córka i zięć. Powiedzieli, że to wszystko bzdura. Seniorka przyznała policjantom, że słyszała o metodach naciągaczy, ale dała się zwieść, ponieważ byli tacy przekonywujący…

Bohaterem całej akcji był uczciwy taksówkarz. Gdyby nie pan Artur, kobieta straciłaby wszystkie oszczędności życia.

Taksówkarz ocalił seniorkę
Taksówkarz ocalił seniorkę. Taxi | Fot. Pixabay
9
Jak łatwo dajemy się nabrać?

Czy jesteś osobą łatwowierną?

oszustwo na policjanta

Zobacz też:

Nieprzytomna kobieta leżała na ulicy

Kobieta w Kia zginęła po zderzeniu z autokarem

Komunikat policji: Czujność taksówkarza uchroniła seniorkę przed utratą oszczędności

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj
Bohaterski taksówkarz