6.4 C
Rzeszów
niedziela, 28 maja, 2023

Taxi na aplikację pod lupą mundurowych. Wielka obława

REKLAMA

Taxi na aplikację pod lupą mundurowych. W Rzeszowie mundurowi przeprowadzili wielką obławę. Jeden z kierowców był po narkotykach, ale najwięcej mandatów posypało się na zły stan techniczny samochodów.

Taksówki na aplikację zdobywają rynek i stają się coraz bardziej popularne. Mundurowi postanowili sprawdzić czy kierowcy, którzy świadczą takie usługi przestrzegają prawa. W weekend mundurowi w Rzeszowie zorganizowali zmasowaną akcję kontrolną. Zaangażowano w nią funkcjonariuszy wielu służb: policji, skarbówki, Straży Granicznej, Inspekcji Drogowej.

Sprawdzano 93 pojazdy i ujawniono 52 wykroczenia. Dotyczyły one stanu technicznego, braku obowiązkowego wyposażenia oraz niekorzystania z pasów bezpieczeństwa. Stwierdzono też 6 naruszeń przepisów o transporcie drogowym, m. in. nieokazanie stosownej licencji.

Funkcjonariusze nałożyli 27 mandatów karnych, do sądu skierują 7 wniosków o ukaranie. Jeden z kierowców, 32-latek z powiatu rzeszowskiego, stracił prawo jazdy po tym, jak badanie narkotesterem dało wynik pozytywny.

Zobacz też:

Groza na przejściu. Auto potrąciło matkę pchającą wózek z dzieckiem

Po zderzeniu kolosów wybuchł pożar. Strażnicy Graniczni ruszyli na pomoc

Autobus Ciepła znów na trasie. Tu potrzebujący dostaną posiłek

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
6.4 ° C
7 °
6 °
85 %
1.5kmh
0 %
niedz.
19 °
pon.
21 °
wt.
20 °
śr.
18 °
czw.
17 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu