16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Taxi na aplikację pod lupą mundurowych. Wielka obława

REKLAMA

Taxi na aplikację pod lupą mundurowych. W Rzeszowie mundurowi przeprowadzili wielką obławę. Jeden z kierowców był po narkotykach, ale najwięcej mandatów posypało się na zły stan techniczny samochodów.

Taksówki na aplikację zdobywają rynek i stają się coraz bardziej popularne. Mundurowi postanowili sprawdzić czy kierowcy, którzy świadczą takie usługi przestrzegają prawa. W weekend mundurowi w Rzeszowie zorganizowali zmasowaną akcję kontrolną. Zaangażowano w nią funkcjonariuszy wielu służb: policji, skarbówki, Straży Granicznej, Inspekcji Drogowej.

Sprawdzano 93 pojazdy i ujawniono 52 wykroczenia. Dotyczyły one stanu technicznego, braku obowiązkowego wyposażenia oraz niekorzystania z pasów bezpieczeństwa. Stwierdzono też 6 naruszeń przepisów o transporcie drogowym, m. in. nieokazanie stosownej licencji.

Funkcjonariusze nałożyli 27 mandatów karnych, do sądu skierują 7 wniosków o ukaranie. Jeden z kierowców, 32-latek z powiatu rzeszowskiego, stracił prawo jazdy po tym, jak badanie narkotesterem dało wynik pozytywny.

Zobacz też:

Groza na przejściu. Auto potrąciło matkę pchającą wózek z dzieckiem

Po zderzeniu kolosów wybuchł pożar. Strażnicy Graniczni ruszyli na pomoc

Autobus Ciepła znów na trasie. Tu potrzebujący dostaną posiłek

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj