16 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Tak wygląda najnowocześniejsza szkoła w mieście. Powstała na Drabiniance

REKLAMA

Gdyby ktoś chciał nakręcić film o nowoczesnej szkole, to powinien zajrzeć tutaj. Na Drabiniance w Rzeszowie otwarto podstawówkę, która robi wrażenie!

W nowej szkole można poczuć się ekskluzywnie. Przestronne witryny okienne, podwieszane sufity, elementy imitujące drewno, które ocieplają wnętrza i sprawiają, że jest po prostu przyjemnie.

Sale lekcyjne przypominają pokój w domu. Do tego ogromna stołówka jak w restauracji, wrażenie robi też aula z trybunami, która będzie znakomitym miejscem do organizowania pokazów, przedstawień i akademii.

W szkole są znakomite warunki do uprawiania sportu. Sala gimnastyczna ma prawie 800 mkw powierzchni. Z powodzeniem można rozrywać tu międzyszkolne turnieje. Jest nawet siłowania oraz sala do fitnessu.

W nowej placówce przy Kwiatkowskiego na Drabiniance 1 września zainaugurowano Rok Szkolny 2022/2023. Szkoła będzie kształcić uczniów przedszkola oraz podstawówki. Już teraz zapisało się do niej 650 dzieci i młodzieży. Nauka języka angielskiego jest już od najmłodszych lat.

Szkoła kosztowała 40 mln zł. Przy budowie wykorzystano szereg nowoczesnych technologii. Gmach jest energooszczędny. Na dachu i w oknach umieszczono panele fotowoltaiczne. Słońce zapewni 25 procent energii elektrycznej potrzebnej do zasilania szkoły.

– Na zewnątrz zasadziliśmy m.in. 101 drzew i ponad 1000 krzewów – podkreśla Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj