2 C
Rzeszów
piątek, 1 grudnia, 2023

Tak wygląda najnowocześniejsza szkoła w mieście. Powstała na Drabiniance

REKLAMA

Gdyby ktoś chciał nakręcić film o nowoczesnej szkole, to powinien zajrzeć tutaj. Na Drabiniance w Rzeszowie otwarto podstawówkę, która robi wrażenie!

W nowej szkole można poczuć się ekskluzywnie. Przestronne witryny okienne, podwieszane sufity, elementy imitujące drewno, które ocieplają wnętrza i sprawiają, że jest po prostu przyjemnie.

Sale lekcyjne przypominają pokój w domu. Do tego ogromna stołówka jak w restauracji, wrażenie robi też aula z trybunami, która będzie znakomitym miejscem do organizowania pokazów, przedstawień i akademii.

W szkole są znakomite warunki do uprawiania sportu. Sala gimnastyczna ma prawie 800 mkw powierzchni. Z powodzeniem można rozrywać tu międzyszkolne turnieje. Jest nawet siłowania oraz sala do fitnessu.

W nowej placówce przy Kwiatkowskiego na Drabiniance 1 września zainaugurowano Rok Szkolny 2022/2023. Szkoła będzie kształcić uczniów przedszkola oraz podstawówki. Już teraz zapisało się do niej 650 dzieci i młodzieży. Nauka języka angielskiego jest już od najmłodszych lat.

Szkoła kosztowała 40 mln zł. Przy budowie wykorzystano szereg nowoczesnych technologii. Gmach jest energooszczędny. Na dachu i w oknach umieszczono panele fotowoltaiczne. Słońce zapewni 25 procent energii elektrycznej potrzebnej do zasilania szkoły.

– Na zewnątrz zasadziliśmy m.in. 101 drzew i ponad 1000 krzewów – podkreśla Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj