31.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Tak będzie wyglądać nowa „Chatka Puchatka”

REKLAMA

Przez ponad pół wieku najwyżej położone (1228 m n.p.m.) w Bieszczadach schronisko „Chatka Puchatka” gościło strudzonych wędrowców. Teraz to kultowe miejsce na Połoninie Wetlińskiej zamieniło się w plac budowy.

Do górskiego domku nie ma już dostępu. Stary budynek będzie całkowicie rozebrany, a na jego miejscu powstanie dwa razy większy i nowocześniejszy obiekt.

Nowa konstrukcja stanie w tym samym miejscu. Zostanie wykonana z drewna. Gotowe elementy wciągnie na górę śmigłowiec. W tym roku uda się zmontować ściany i dach. Budynek będzie trzeba potem jeszcze wyposażyć. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi turyści znajdą tu odpoczynek pod koniec 2021 roku.

Bieszczady
Do „Chatki Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej (1228 m n.p.m.) prowadzi najpopularniejszy w Bieszczadach szlak. Rocznie to miejsce odwiedzało 150 tys. osób
Fot. Pixabay.com

Po starym schronisku zostanie nazwa, a także mnóstwo pamiątek, które gromadził wieloletni gospodarz tego miejsca pan Lutek Pińczuk. Z fotografii powstanie specjalna galeria.

Schronisko będzie miało szereg nowoczesnych rozwiązań. Zostanie wyposażone we własną oczyszczalnię ścieków. Woda do toalet będzie pozyskiwana z deszczówki. Na dachu będą też panele fotowoltaiczne, choć do obiektu, podziemnym kablem zostanie doprowadzony prąd.

nocleg tylko w sytuacjach awaryjnych

Jak informuje dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego, turyści będą mieli do dyspozycji salę na poddaszu i na parterze, taras widokowy.

– Generalnie obiekt po oddaniu ma służyć jako miejsce odpoczynku podczas wędrówki, miejsce spożycia posiłku. Nocleg na ławach, w salach zbiorowych, będzie możliwy tylko w sytuacjach awaryjnych. Nie przewidujemy funkcjonowania schroniska jako obiektu hotelowego pobytu, ani dla turystów, ani dla żadnych innych grup. Stale przybywać tam będzie jedynie obsługa i dyżurni GOPR – informują przedstawiciele parku.

[yop_poll id=”2″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj