14 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Tajemniczy pocisk pod Bydgoszczą. MON wyjaśnia

REKLAMA

Wielkie poruszenie wywołały ruchy wojska w okolicach miejscowości Zamość, 15 km od Bydgoszczy. Do lasu wjechał ciężki sprzęt. Teren został ogrodzony. MON zabrało głos: „znaleziono niezidentyfikowany obiekt wojskowy”.

Polskie służby stwierdzają, że sytuacja nie stanowi zagrożenia. Prokuratura wszczęła śledztwo.

– Wydział Wojskowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, pod nadzorem Prokuratury Krajowej, wszczął postępowanie w sprawie szczątków powietrznego obiektu wojskowego znalezionego w lesie kilkanaście kilometrów od Bydgoszczy. Miejsce zdarzenia oprócz prokuratorów badają wojskowi eksperci, policja, żandarmeria i przedstawiciele SKW – informuje minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Na razie nie znane są szczegóły. Nie wiadomo skąd się wziął rzekomy pocisk i jak długo znajdował się w lesie. Większość to spekulacje mediów.

Z informacji stacji radiowej RMF FM wynika, że był to pocisk powietrze-ziemia. Według dziennikarzy pocisk to fragmenty wojskowego sprzętu, należącego do naszej armii.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj