15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Ciała narzeczonych z Przeworska znaleziono w Holandii. Sprawa jest bardzo tajemnicza

REKLAMA

To nie tak miało się skończyć. Narzeczeni z Podkarpacia – Wiktoria (†21) i Konrad (†20 l.) mieli dorobić sobie w Holandii, a potem wrócić do kraju i układać wspólną przyszłość. Oboje nagle zaginęli, a po kilku dniach na polu, na pustkowiu, odnaleziono ich ciała. Nie wiadomo, co było powodem śmierci. W sprawie jest wiele znaków zapytania.

Konrad i Wiktoria byli parą od roku. Ona pochodziła z Siennowa, a on z pobliskiego Przeworska. W listopadzie się zaręczyli. – Byli bardzo w sobie zakochani. Świata za sobą nie wiedzieli. Wszędzie tylko razem – mówi nam ich znajoma.

Zaledwie od miesiąca pracowali w Holandii. Pojechali z biura pracy, aby sobie dobić. To był ich już drugi wyjazd na saksy do tego kraju. Teraz zajęcie znaleźli przy pakowaniu testów na COVID-19. Mieli wrócić na Wielkanoc.

Niespodziewanie para zniknęła 31 stycznia. W domu pracowniczym, w którym mieli nocleg, prowadzonym przez Polkę, zostały wszystkie ich rzeczy. Gospodyni spakowała je w kartony.

Rodzina ustaliła, że Wiktoria i Konrad wybrali się do warsztatu, w którym zostawili do naprawy auto młodzieńca, pożyczone od jego taty. Chcieli zabrać z samochodu jakieś dokumenty, ale do celu nie dotarli. Z informacji, które pojawiły się w mediach wynika, że podrzucał ich znajomy z domków. Para miała jednak opuścić auto jakby czegoś się bała. Już wcześniej dziewczyna dzwoniła do mamy i przekazała jej w rozmowie, że jest czuje się obserwowana.

W sobotę 5 lutego odnaleziono ciała poszukiwanych Polaków. Znajdowały się na pustkowiu przy drodze między Dronten a Lelystad nad morzem, gdzie para pracowała.

Ciało mężczyzny znajdowało się na polu, a dziewczyny nieopodal w rowie. Z informacji holenderskiej policji wynika, że na razie nic nie wskazuje, by śmierć Polaków była efektem przestępstwa. Wśród hipotez pojawia się wychłodzenie organizmu. Konieczna jest jednak sekcja zwłok.

miejsce znalezienia cial
Miejsce znalezienia ciał Polaków | Fot. Google Street View

O śmierci Polaków piszą lokalne media w Holandii:

Naast een 19-jarige man is er ook een 20-jarige vrouw gevonden.

Opublikowany przez Omroep Flevoland Poniedziałek, 7 lutego 2022

Na Pomagam.pl ukazał się apel o pomoc w sprowadzeniu ciał Wiktorii i Konrada. W dwa dni zebrano ponad 32 tys. zł.

Ciała zostały sprowadzone do kraju. Pogrzeb narzeczonych odbył się 14 lutego – w Dzień Zakochanych o tej samej porze. Oboje jednak zostali pochowani oddzielnie, w swoich rodzinnych miejscowościach.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj