22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Tadzio i Kondzio. Tak Grzegorz Braun „ochrzcił” budowane drapacze chmur

REKLAMA

Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta Rzeszowa urządził w poniedziałek konferencję pasową przy Moście Zamkowym i dokładnie rozejrzał się po okolicy. Jego wzrok na dłużej zatrzymał się na budowie dwóch drapaczy chmur. Postanowił je „ochrzcić”: „Tadzio” i „Kondzio”.

– Niech te budynki będą symbolem braku roztropności – mówił kandydat na prezydenta tłumacząc, że powstają na ternie zalewowym.

Nie wyjaśnił wprost, do kogo nawiązują wymyślone przez niego nazwy, ale można domyślać się, że chodzi o Tadeusza Ferenca i Konrada Fijołka.

– Tadzio i Kondzio. Niechaj tak się nazywają te wieżowce ku wiecznej pamięci i wstydowi tej władzy – tłumaczył Grzegorz Braun, krytykując dotychczasową politykę miasta dotyczącą terenów nad Wisłokiem.

– Ani piędzi zieleni miejskiej więcej nie oddamy pod zabudowę – zadeklarował Grzegorz Braun. – Dziś dolina Wisłoka jest nie tylko zagrożona, ale też zniszczona. Wiele jednak jest jeszcze do uratowania – podkreślał.

Podczas swojej krytyki otoczenia „oberwało się” także tęczowym kolorom mostu im. Narutowicza. – Niby mała rzecz, niby tylko dekoracja, parę puszek farby. A jednak wiemy, że wróg już nie u bram, ale potrafi paradować ulicami – mówił Grzegorz Braun dodając, że rewolucja obyczajowa godzi w bezpieczeństwo tożsamościowe rzeszowian.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj