20.9 C
Rzeszów
czwartek, 1 czerwca, 2023

Radni uhonorowali Tadeusza Ferenca. Przyznali zaszczytny tytuł

REKLAMA

Tadeusz Ferenc uhonorowany przez rzeszowską Radę Miasta. Radni postanowili wyróżnić byłego prezydenta tytułem Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Uroczyste wręczenie tytułu zaplanowano na 19 stycznia.

We wtorek 30 listopada radni niemal jednogłośnie podjęli uchwałę o uhonorowaniu Tadeusza Ferenca zaszczytnym tytułem. W uzasadnieniu zwrócono uwagę na zasługi byłego włodarza miasta, który rządził miastem nieprzerwanie przez 19 lat.

T. Ferenc w wyborach był bezkonkurencyjny, bardzo często wygrywał w pierwszej turze. Wyborcy doceniali go za zaangażowanie w rozwiązywanie problemów miasta. Wszyscy widzieli jak Rzeszów bardzo je zmienia. Wystarczy spojrzeć na liczby. Budżet urósł z 300 mln do 1,86 mld zł. Samo miasto powiększyło się prawie trzykrotnie, zyskując 40 tys. nowych mieszkańców. Powstało wiele nowych dróg, szkół, żłobków i innowacyjnych rozwiązań. Pierwsi mieliśmy ogrzewane przystanki czy słynną okrągłą kładkę.

Tadeusz Ferenc zrezygnował z urzędu w lutym tego roku. Ogłosił to w dzień swoich 81 urodzin. Nie wyjaśnił, dlaczego ustąpił.

Ustępujący prezydent w przedterminowych wyborach udzielił poparcia dla wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła (41 l.). Wybory w pierwszej turze wygrał jednak Konrad Fijołek.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
20.9 ° C
21.6 °
20 °
44 %
4.1kmh
0 %
czw.
22 °
pt.
20 °
sob.
16 °
niedz.
20 °
pon.
21 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu