1.2 C
Rzeszów
poniedziałek, 5 grudnia, 2022

Najnowsze

Szymon z Sokołowa Młp. ubrał w suknię Pierwszą Damę

Szymon Łuszczki (26 l.) to niezwykły projektant mody z Sokołowa Małopolskiego (powiat rzeszowski). Swoim talentem zachwycił Pierwszą Damę.

REKLAMA

Szymon Łuszczki udowadnia, że trudności są po to, aby je pokonywać. I że warto spełniać marzenia! Wystarczy po prostu konsekwentnie dążyć do celu. Wtedy nawet – jak w jego przypadku – zespół Downa nie jest żadnym ograniczeniem.

Szymon został projektantem mody, bo o tym marzył od dziecka. Teraz jest już o nim głośno. I nie tylko dlatego, że jest inspiracją dla innych osób niepełnosprawnych, ale dlatego, że ma talent i jest naprawdę dobry w tym, co robi. Prezentuje swoje kolekcje na pokazach, a ostatnio zachwycił Pierwszą Damę, która zaprosiła młodego projektanta do Pałacu Prezydenckiego. Żonie prezydenta bardzo spodobał się prezent. To wspaniała suknia. Małżonka głowy państwa Agata Kornhauser-Duda postanowiła przekazać ją na aukcję na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami z Ukrainy. Zwycięzca licytacji, Kamil Zalewski, który od tamtego momentu wspiera projektanta w jego zawodowych dążeniach zaproponował, by suknię wręczyć Pierwszej Damie. Zatem prezent do niej wrócił.

CZYTAJ TEŻ:  Na tej mapie możesz łatwo sprawdzić jakość powietrza

Spotkanie Pierwszej Damy z projektantem było dla Szymona wielkim przeżyciem. Także dla jego mamy, która dzielnie wspiera syna.

–  Bardzo mi zależy na tym, by osoby z niepełnosprawnościami mogły rozwijać się i spełniać marzenia. Cieszę się, że odnalazłeś w sobie talent i siłę do dążenia do celu, a także że spotkałeś na swojej drodze tak wielu cudownych ludzi, którzy bezinteresownie zechcieli wesprzeć te marzenia – mówiła żona prezydenta, zwracając się do swojego gościa.

Zobacz też:

Niespodzianki nie było. Marszałek popędził z bukietem

11-letni Antek z Przemyśla to bohater! Pomógł uratować dwóch tonących w morzu mężczyzn

To będzie turystyczny hit! Kolejka gondolowa już otwarta. Po ile bilety?

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
1.2 ° C
2.2 °
-0.2 °
92 %
6.2kmh
100 %
pon.
7 °
wt.
7 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu