10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Szymon z Sokołowa Młp. ubrał w suknię Pierwszą Damę

REKLAMA

Szymon Łuszczki (26 l.) to niezwykły projektant mody z Sokołowa Małopolskiego (powiat rzeszowski). Swoim talentem zachwycił Pierwszą Damę.

Szymon Łuszczki udowadnia, że trudności są po to, aby je pokonywać. I że warto spełniać marzenia! Wystarczy po prostu konsekwentnie dążyć do celu. Wtedy nawet – jak w jego przypadku – zespół Downa nie jest żadnym ograniczeniem.

Szymon został projektantem mody, bo o tym marzył od dziecka. Teraz jest już o nim głośno. I nie tylko dlatego, że jest inspiracją dla innych osób niepełnosprawnych, ale dlatego, że ma talent i jest naprawdę dobry w tym, co robi. Prezentuje swoje kolekcje na pokazach, a ostatnio zachwycił Pierwszą Damę, która zaprosiła młodego projektanta do Pałacu Prezydenckiego. Żonie prezydenta bardzo spodobał się prezent. To wspaniała suknia. Małżonka głowy państwa Agata Kornhauser-Duda postanowiła przekazać ją na aukcję na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami z Ukrainy. Zwycięzca licytacji, Kamil Zalewski, który od tamtego momentu wspiera projektanta w jego zawodowych dążeniach zaproponował, by suknię wręczyć Pierwszej Damie. Zatem prezent do niej wrócił.

Spotkanie Pierwszej Damy z projektantem było dla Szymona wielkim przeżyciem. Także dla jego mamy, która dzielnie wspiera syna.

–  Bardzo mi zależy na tym, by osoby z niepełnosprawnościami mogły rozwijać się i spełniać marzenia. Cieszę się, że odnalazłeś w sobie talent i siłę do dążenia do celu, a także że spotkałeś na swojej drodze tak wielu cudownych ludzi, którzy bezinteresownie zechcieli wesprzeć te marzenia – mówiła żona prezydenta, zwracając się do swojego gościa.

Zobacz też:

Niespodzianki nie było. Marszałek popędził z bukietem

11-letni Antek z Przemyśla to bohater! Pomógł uratować dwóch tonących w morzu mężczyzn

To będzie turystyczny hit! Kolejka gondolowa już otwarta. Po ile bilety?

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj