28.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Szybciej do Lublina. Kolejny odcinek S19 oddany na święta

REKLAMA

Świąteczny prezent otrzymali kierowcy. Od 23 grudnia można już korzystać z odcinka S19 między Sokołowem Małopolskim a Łowiskiem. Teraz już na północ od Rzeszowa, prawie do samych granic województwa, mkniemy ekspresówką. Droga do Lublina stała się krótsza. Cała trasa będzie gotowa w kwietniu.

Oddany tuż przed świętami odcinek liczy 8 km. Na Podkarpaciu S19 liczy już 76 kilometrów.

– Rzeszów i Lublin są już niemal połączone drogą ekspresową zgodnie z naszymi obietnicami. Pełne połączenie nastąpi wiosną 2022 r. Droga S19 sprawi, że przejazd pomiędzy tymi miastami i Warszawą będzie szybszy, wygodniejszy i bardziej bezpieczny – przekonywał podczas otwarcia wiceminister Ministerstwa Infrastruktury Rafał Weber.

Do całkowitego ukończenia trasy brakuje jeszcze dwóch odcinków. Na Podkarpaciu to kilka kilometrów między Zdziarami a Rudnikiem nad Sanem. Na Lubelszczyźnie nie jest jeszcze gotowy odcinek z Kraśnika do Niedrzwicy Dużej.

Poza tym jedzie się komfortowo i szybko. Sprawdziliśmy. Bez większych korków i z zachowaniem limitów prędkości czas podróży trwa:

  • z Rzeszowa do Niska – 30 minut,
  • z Rzeszowa do Janowa Lubelskiego – 60 minut
  • z Rzeszowa do Lublina – 1 godzina, 45 minut.

Oddany przed świętami fragment S19 Łowisko – Sokołów Małopolski Północ został udostępniony do ruchu cztery miesiące przed terminem. Na węzłach obowiązuje ograniczenie prędkości (węzeł Łowisko do 70 km/h, węzeł Sokołów Małopolski Północ do 50 km/h). Trwają jeszcze prace na Miejscach Obsługi Podróżnych.

Budowa odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła Łowisko do węzła Sokołów Małopolski Północ dofinansowana była ze środków UE z Całkowity koszt projektu to miliard 132 mln zł. Połowa tej kwoty to dofinansowanie z UE.

Droga ekspresowa S19 to element międzynarodowego szlaku Via Carpatia, łączącego Europę Północną i Południową. W Polsce trasa ta będzie miała ponad 700 km długości i przebiegać będzie przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Na Podkarpaciu będzie miała docelowo długość ok. 169 km.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj