23.3 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Szok i żałoba po śmierci młodego księdza

REKLAMA

Mówili o nim: „ksiądz z powołania”. Pełen entuzjazmu, radości i ochoty dzielenia się sobą i radością odkrywania Boga. Dlatego tak trudno zrozumieć jest to, co się stało. Dlaczego ks. Piotr Wąż z Mielca zmarł tak nagle i tak tragicznie? Miał dopiero 33 lata.

Ksiądz Piotr pełnił funkcję wikariusza w parafii św. Mateusza w Mielcu, najstarszej świątyni w mieście. Wiadomość o jego śmierci została przekazana wiernym podczas nabożeństwa w niedzielę, 22 października.

Tragedia miała miejsce w nocy, gdy ciało księdza znaleziono na plebanii. Mimo prób reanimacji, nie udało się go uratować. Prokuratura wszczęła śledztwo ze względu na podejrzenie samobójstwa.

Kapłan był znany z zaangażowania w posługę duchową i pracę na rzecz lokalnej społeczności, prowadząc m.in. kursy przedmałżeńskie i pielgrzymki. Klub piłkarski, któremu był oddany, również pożegnał go.

Śledztwo jest w fazie początkowej, a planowana sekcja zwłok ma na celu wyjaśnienie przyczyn śmierci. Data mszy żałobnej to 27 października w kościele parafialnym św. Mateusza w Mielcu, a mszy pogrzebowej to 28 października w Radgoszczy-Krzywdzie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj