10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Szofer był „wczorajszy”. Miał zwieźć dzieci na wycieczkę

REKLAMA

Skandaliczne zaniedbanie wykazał 32-letni kierowca autobusu, który bez skrupułów, pomimo spożycia alkoholu, zasiadł za kierownicą pojazdu mając na celu przewiezienie dzieci na wycieczkę szkolną.

Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 0,34 promila alkoholu. Ten mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego tłumaczył funkcjonariuszom, że wypił alkohol poprzedniego wieczoru i sądził, że już jest trzeźwy. Policjanci natychmiast odebrali mu uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Teraz jego los będzie rozstrzygany w sądzie.

Policjanci ruchu drogowego regularnie przeprowadzają kontrole autobusów i busów przewożących dzieci i młodzież, dbając o ich bezpieczeństwo. Sprawdzają stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierowców oraz ich trzeźwość.

13 czerwca, po godzinie 7, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego odpowiedzieli na prośbę organizatora wycieczki szkolnej i udali się na parking przy Al. Niepodległości w Tarnobrzegu, aby skontrolować pojazd i sprawdzić trzeźwość kierowcy. Okazało się, że 32-letni kierowca autobusu, mimo spożytego wcześniej alkoholu, zdecydował się usiąść za kierownicą. Ten nieodpowiedzialny człowiek zamierzał przewieźć dzieci na wycieczkę szkolną do Janowa Lubelskiego, oddalonego o 80 km. Badanie wykazało, że miał 0,34 promila alkoholu we krwi.

Funkcjonariusze natychmiast odebrali kierowcy prawo jazdy i zabronili mu kontynuowania podróży. Teraz to sąd będzie decydował o dalszych konsekwencjach.

Uczniowie szkoły podstawowej wyruszyli w podróż z innym – trzeźwym – kierowcą.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj