10.9 C
Rzeszów
niedziela, 25 lutego, 2024

Szeryf w stopniu generała

REKLAMA

Podkarpacki szeryf – czyli komendant wojewódzki policji został generałem. Swój dzień pracy w nowym stopniu rozpoczął od niespodzianki.

Nadinspektor Dariusz Matusiak swój awans otrzymał 23 lipca, podczas Centralnych Obchodów Święta Policji. Nominację odebrał z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy. W Rzeszowie w poniedziałek przyszedł do pracy już jako generał i tu odbyła się specjalna uroczystość. Policjanci przywitali szefa z wielką pompą. Była kompania honorowa, orkiestra i przemówienia.

Gratulacje złożyli m.in. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, ordynariusz rzeszowski ks.bp Jan Wątroba.

Życzenia przekazywali Generałowi także przedstawiciele służb mundurowych, na co dzień współpracujących z Policją – Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Ochrony Kolei, a także delegacje stowarzyszeń i związków zawodowych.


Nadinspektor Dariusz Matusiak urodził się w 1967 roku. Służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie ukończył zarządzanie.

Służbę w formacji rozpoczął w maju 1994 r. w Komendzie Rejonowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Przez wiele lat związany był z wydziałami: dochodzeniowo-śledczym i kryminalnym. W 2002 r. został zastępcą komendanta, a następnie Komendantem Komisariatu Policji w Rydułtowach. W czerwcu 2004 r. awansował na Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim. Po niespełna czterech latach został Komendantem Miejskim Policji w Jastrzębiu Zdroju, następnie – w 2012 r. szefem Policji w Żorach, a w 2015 r. Komendantem Miejskim Policji w Bielsku-Białej.

Od 2018 r. pełnił służbę w Komendzie Głównej Policji – początkowo jako naczelnik wydziału, a potem zastępca dyrektora biura w Gabinecie Komendanta Głównego Policji. Od października 2020 r. pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw logistyki. Od 30 kwietnia 2021 r. jest Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie.

W czasie długoletniej służby został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę oraz Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj