10.8 C
Rzeszów
czwartek, 6 października, 2022

Najnowsze

Szczepienia na Covid-19. W regionie podano już 100 tysięcy dawek

Na Podkarpaciu przeciw covid-19 zaszczepiono już 100 tysięcy osób. Na tle kraju jesteśmy na dziesiątym miejscu. A jak się czują zaszczepieni?

REKLAMA

W wielu punktach – jak szpitalu wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie – zakończono już szczepienia grupy „0”.

– Przeszłam covid, jak większość osób z personelu – opowiada nam jedna z pielęgniarek. – Ale i tak się zaszczepiłam. Chyba bardziej z przezorności, aby bez ograniczeń i w spokoju wykonywać swoją pracę.

– Trochę się obawiałem, ale poszło sprawnie, nieco zapiekło i to wszystko. Mam nadzieję, że tak będzie też z drugą dawką – mówi starszy pan, którego spotkaliśmy w punkcie szczepień przy Powstańców Warszawy w Rzeszowie. Z rozmów z innymi zaszczepionymi wynika, że częściej na niepożądane odczyny skarżą się ludzie młodsi. – Odczuwałam mdłości, miałam przez kilka godzin gorączkę, nawet 38 stop. C. Musiałam wziąć dzień wolnego w pracy – usłyszeliśmy od 30-latki, która pracuje jako medyczny personel pomocniczy i znalazła się w grupie „0”.

CZYTAJ TEŻ:  Miasto ściemni ulice. Efekt kryzysu

Z raportu Ministerstwa Zdrowia, wynika, że w Polsce na 2 mln zaszczepionych takie – niepożądane odczyny dotychczas odnotowano u 1 tys. 848 osób.

Podkarpacie pod względem liczby zaszczepionych mieszkańców jest na 10 miejscu w kraju. Najwięcej osób zaszczepiło się w Rzeszowie (28 tysięcy), natomiast w Przemyślu tylko nieco 5 tysięcy.

W regionie drugą dawkę szczepionki otrzymało na razie nieco ponad 26 tysięcy osób.

System szczepień działa, ale nie obywa się bez wpadek. W mediach głośna stała się historia emeryta z woj. zachodniopomorskiego, któremu punkt szczepień wyznaczono w Rzeszowie.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
10.8 ° C
11.1 °
10.2 °
78 %
6.2kmh
0 %
czw.
20 °
pt.
19 °
sob.
19 °
niedz.
15 °
pon.
15 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu