21.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Szczepienia na Covid-19. W regionie podano już 100 tysięcy dawek

REKLAMA

Na Podkarpaciu przeciw covid-19 zaszczepiono już 100 tysięcy osób. Na tle kraju jesteśmy na dziesiątym miejscu. A jak się czują zaszczepieni?

W wielu punktach – jak szpitalu wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie – zakończono już szczepienia grupy „0”.

– Przeszłam covid, jak większość osób z personelu – opowiada nam jedna z pielęgniarek. – Ale i tak się zaszczepiłam. Chyba bardziej z przezorności, aby bez ograniczeń i w spokoju wykonywać swoją pracę.

– Trochę się obawiałem, ale poszło sprawnie, nieco zapiekło i to wszystko. Mam nadzieję, że tak będzie też z drugą dawką – mówi starszy pan, którego spotkaliśmy w punkcie szczepień przy Powstańców Warszawy w Rzeszowie. Z rozmów z innymi zaszczepionymi wynika, że częściej na niepożądane odczyny skarżą się ludzie młodsi. – Odczuwałam mdłości, miałam przez kilka godzin gorączkę, nawet 38 stop. C. Musiałam wziąć dzień wolnego w pracy – usłyszeliśmy od 30-latki, która pracuje jako medyczny personel pomocniczy i znalazła się w grupie „0”.

Z raportu Ministerstwa Zdrowia, wynika, że w Polsce na 2 mln zaszczepionych takie – niepożądane odczyny dotychczas odnotowano u 1 tys. 848 osób.

Podkarpacie pod względem liczby zaszczepionych mieszkańców jest na 10 miejscu w kraju. Najwięcej osób zaszczepiło się w Rzeszowie (28 tysięcy), natomiast w Przemyślu tylko nieco 5 tysięcy.

W regionie drugą dawkę szczepionki otrzymało na razie nieco ponad 26 tysięcy osób.

System szczepień działa, ale nie obywa się bez wpadek. W mediach głośna stała się historia emeryta z woj. zachodniopomorskiego, któremu punkt szczepień wyznaczono w Rzeszowie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj