16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Paweł dokonał brutalnego zabójstwa. Rodzina uważa, że to on był ofiarą

REKLAMA

W tym domu nie działo się dobrze. Między synem a ojcem był nieustanny konflikt. 27-letni Paweł Cz. nawet próbował targnąć się na życie, ale został uratowany. Po czterech dniach dokonał zabójstwa. Zaatakował ojca Mariana (†58 l.). Zadał mu jeden cios – prosto w serce.

Ten dramat rozegrał się we wrześniu 2021 r. w Zabrniu koło Tarnobrzega. 3 kwietnia 2023 r. w Sądzie Apelacyjnym w Rzeszowie zapadł prawomocny wyrok, który złagodził karę oskarżonemu.

W sądzie Paweł Cz. żalił się, że ojciec pił i od lat się nad nim znęcał. – Zawsze miał do mnie pretensje: że nie pomagam, że z domu wychodzę. Wyzywał, bił i poniżał. Prowokował – opowiadał.

Broniła go matka i siostry. Marian urządził piekło także im. W 2007 r. był skazany za przemoc domową. Miał założoną niebieską kartę. Ale w kolejnych latach rodzina nie zgłaszała wybryków mężczyzny. A wcale nie zmienił swojego zachowania.

Feralnego dnia ojciec i syn pomagali przy wykopkach. Po pracy znów się kłócili. Paweł Cz. najpierw spędził wolne chwile z kolegami, a potem wrócił do domu. Chciał wejść po cichu przez kotłownię. Spotkał jednak ojca.

Podczas sprzeczki zadał ojcu jeden cios nożem w klatkę piersiową. Wyjął nóż z ciała ofiary. Potem go wyrzucił uciekając z miejsca zbrodni.

Ugodzony Marian zmarł na miejscu.

Tak orzekły sądy

W listopadzie ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu skazał Pawła Cz. na 9 lat więzienia. Odwołali się obrońcy. Chcieli, aby uznać zbrodnię jako działanie w afekcie i obniżyć karę do 3 lat więzienia.

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie się na to nie zgodził. Wziął jednak pod uwagę atmosferę, jaka przez wiele lat panowała w domu. Miała ona wpływ na psychikę mężczyzny. Sąd stwierdził, że wcześniejszy wyrok był zbyt surowy. Dlatego wymierzył karę 6 lat więzienia.

Paweł Czy. od dnia zbrodni przebywa w areszcie. Wyrok jest prawomocny.

Zabójstwo w Zabrniu
Zabójstwo w Zabrniu, zdjęcie ilustracyjne

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj